×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
7. oktobris, 2012
Drukāt

Pēc mēneša tiesas priekšā stāsies viens no Vanšu tilta iekarotājiem

Novembra sākumā Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa izskatīs krimināllietu, kurā par huligānismu apsūdzēts viens no Vanšu tilta vantīs uzkāpušajiem vīriešiem. Kā informēja Ģenerālprokuratūras sabiedrisko attiecību speciāliste Aiga Šēnberga, šī lieta tiesai tika nodota 28.septembrī, un tajā jaunam vīrietim uzrādīta apsūdzība pēc Krimināllikuma 231.panta 1.daļas par huligānismu.

Lai gan Krimināllikumā par šādu nodarījumu paredzēts brīvības atņemšanas sods uz laiku līdz diviem gadiem vai arests, vai piespiedu darbs, vai naudas sods līdz 50 minimālajām mēnešalgām (10 000 latiem), prokuratūra ir rosinājusi tiesu piemērot apsūdzētajam medicīniska rakstura piespiedu līdzekli, jo viņš atzīts par psihiski nepieskaitāmu.

Tas nozīmē, ka tiesa šim vīrietim, piemēram, varēs uzlikt par pienākumu ārstēties psihiatriskajā slimnīcā.

Kā liecina dati Tiesu informatīvajā sistēmā, minēto lietu 8.novembrī plkst.9 aiz slēgtām durvīm izskatīs Rīgas pilsētas Centra rajona tiesas tiesnesis Imants Dzenis.

Tikmēr divas citas lietas par šovasar notikušajiem mēģinājumiem iekarot Vanšu tilta vantis vēl izmeklē policija un prokuratūrā tās nav nonākušas, apliecināja Šēnberga.

Kā ziņots, šovasar vairāki jauni vīrieši mēģināja uzkāpt Vanšu tilta vantīs. Pirmais no šiem gadījumiem beidzās letāli – jaunietis uzkāpa gandrīz visaugstākajā tilta punktā un no tā mērķtiecīgi nolēca. Pārējos gadījumos pārgalvji tika aizturēti.

Nespējot cīnīties ar kāpējiem, tilta vantis tika apjoztas ar dzeloņdrātīm un žogu, taču arī šie šķēršļi visus iekarsušos neapturēja. Patlaban vantis fiziski sargā apsardzes darbinieki no uzņēmuma “Koblenz Drošība”. Plānots, ka oktobra vidū tilta konstrukcijas tiks aprīkotas ar signalizāciju un videonovērošanas sistēmu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+