×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
3. jūnijs, 2012
Drukāt

Pēc Mubaraka notiesāšanas Ēģipti pāršalc plaši protesti

egipte3

Pēc gāztā prezidenta Hosni Mubaraka notiesāšanas Ēģipti pāršalkuši plaši protesti, kas turpinājās arī naktī uz svētdienu. Vērienīga demonstrācija, kurā piedalījās tūkstošiem cilvēku, aizvadīta Kairas Brīvības laukumā, kas pērn kļuva par Mubaraka pretinieku protestu epicentru.

“Nost ar militāro varu,” skandēja demonstranti. “Vai nu mēs gādājam, ka tiek panākta taisnība pret mūsu mocekļiem, vai arī mēs mirstam tāpat kā viņi.”

Kā ziņots, Ēģiptes tiesa 2.jūnijā atzina Mubaraka vainu demonstrantu nāvē pagājušā gada nemieru laikā un piesprieda viņam mūža ieslodzījumu. Mūža ieslodzījums tika piespriests arī bijušajam iekšlietu ministram Habibam al Adlijam, bet seši policijas komandieri, kas bija apsūdzēti par līdzdalību 850 demonstrantu nāvē, tika attaisnoti. Mubaraka aizstāvji solījuši tiesas spriedumu pārsūdzēt.

Daudzi demonstranti pauda dziļu neapmierinātību, ka Mubarakam netika piespriests nāvessods, kā to bija pieprasījusi prokuratūra, bet citus saniknojis fakts, ka policijas komandieri tika attaisnoti.

“Mūža ieslodzījums tautai un attaisnošana Mubarakam,” vēstīja kāda demonstranta plakāts Brīvības laukumā. “Ja jūs domājat, ka vecais režīms ir gāzts, jūs maldāties. Šobrīd tiek lejupielādēta oriģinālā versija,” savukārt bija rakstīts uz kāda cita plakāta.

Demonstrācijas saistībā ar Mubaraka notiesāšanu aizvadītas arī citviet Ēģiptē – Aleksandrijā, Suecā un Ismailiā.

Tikmēr Kairā vairāki desmiti demonstrantu sarīkoja uzbrukumu prezidenta amata kandidāta Ahmeda Šafika kampaņas štābam. Šafiks bija pēdējās Mubaraka valdības premjers.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+