Latvijā
Sabiedrība

Pēc nāvējošas bērna sakošanas vērtēs četru Bordo dogu bīstamību 22


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: Wikimedia Commons

Pēc nāvējošas piecu gadu vecas meitenes sakošanas Babītē aizvadītajās brīvdienās Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) eksperti gatavojas izvērtēt četru Bordo dogu bīstamību, kas pašlaik ir šķirti no saimniekiem un mitinās patversmē.

Četru suņu uzvedības izvērtēšanu varētu veikt dienas laikā, taču ziņojumu sagatavošana un lēmuma pieņemšana par dzīvnieku likteni varētu būt zināma mēneša beigās, portālam “la.lv” prognozēja PVD Veterināro objektu uzraudzības daļas vadītāja Mairita Riekstiņa.

Dienests var pieņemt lēmumu dzīvnieku sterilizēt vai suni iemidzināt, kas gan pēc M.Riekstiņas teikā notiekot ļoti reti – līdz šim tikai reizi. Pamatā noteiktas stingrākas dzīvnieku turēšanas prasības. Šogad desmit mēnešu laikā saņemti 24 iesniegumi novērtēt suņu bīstamību.

Riekstiņa stāsta, ka suņu uzvedības izvērtēšana vienmēr notiek saimnieka klātbūtnē. Tās laikā tiek modelētas dažādas sadzīves situācijas, pārbaudot suņa paklausību, reakciju uz svešinieka tuvošanos, straujām kustībām, priekšmetiem. Saimniekam jādemonstrē, kā suns iet pie pavadas un ar uzpurni.

Konkrētā situācija – ar mazu bērnu, kas noveda pie traģēdijas Babītē, netiks modelēta. “Ar bērnu pie suņiem neiesim, vai arī suņiem nevaram palaist pa priekšu kaķi, lai novērtētu kā suns rīkosies. Katrā ziņā šis izvērtējums nedod 100% garantiju, ka suns tā rīkosies kādā konkrētā situācijā,” uzsver Riekstiņa.

Paredzams, ka dzīvnieki patversmē uzturēsies līdz PVD pieņems lēmumu par dzīvnieka tālāko likteni.

Jau ziņots par traģēdiju aizvadītās nedēļas nogalē – Babītes novadā no suņu kodumiem gāja bojā piecus gadus veca meitene, kuru sakoda vecmāmiņas suņi. Policija neapstiprina informāciju, ka sieviete ir suņu audzētāja. Tāpat policija pagaidām atturas izteikties par suņa saimnieka atbildību.

“Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess un notiek izmeklēšana. Šobrīd vēl nevaram runāt par konkrētu personu atbildību. Šī ir ārkārtēja situācija. Jāpiebilst, ka arī visiem bojā gājušās meitenītes ģimenes locekļiem tā ir liela traģēdija,” pauda policijas pārstāve Gita Gžibovska.

Kriminālprocess ierosināts pēc Krimināllikuma 12. nodaļas – par nonāvēšanu.

4.novembrī ap plkst. 17.30 Babītes novadā piecus un trīs gadus vecu bērnu vecāki atvases atstāja vecmāmiņai, kura savukārt devās uz darbu, bērnus nododot savai mātei. Kamēr vecvecmāmiņa pagalmā tīrīja sniegu, bērni netālu pikojās un spēlējās ar četriem ģimenes Bordo dogiem. Suņi kļuva agresīvi un meiteni sakoda līdz nāvei. Policija par notikušo ir ierosinājusi kriminālprocesu. Pēc suņu īpašnieces vēlēšanās agresīvie dzīvnieki tika nogādāti dzīvnieku patversmē.

Saistītie raksti

“Latvijas Avīze” iepriekš ir rakstījusi par Bordo dogiem, kurus īpašnieki raksturojuši kā uzticamus un gudrus suņus.

Latvijā 2012.gadā notika līdzīga traģēdija, kad astoņus mēnešus vecs bērns bija pierāpojis pie suņa bļodas ēšanas laikā, un boksera šķirnes suns smagi sakoda meitenīti, kura no gūtajām traumām nomira slimnīcā.

LA.lv