×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
7. novembris, 2016
Drukāt

Pēc nāvējošas bērna sakošanas vērtēs četru Bordo dogu bīstamību (22)

Foto: Wikimedia CommonsFoto: Wikimedia Commons

Ilustratīvs foto

Pēc nāvējošas piecu gadu vecas meitenes sakošanas Babītē aizvadītajās brīvdienās Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) eksperti gatavojas izvērtēt četru Bordo dogu bīstamību, kas pašlaik ir šķirti no saimniekiem un mitinās patversmē.

Četru suņu uzvedības izvērtēšanu varētu veikt dienas laikā, taču ziņojumu sagatavošana un lēmuma pieņemšana par dzīvnieku likteni varētu būt zināma mēneša beigās, portālam “la.lv” prognozēja PVD Veterināro objektu uzraudzības daļas vadītāja Mairita Riekstiņa.

Dienests var pieņemt lēmumu dzīvnieku sterilizēt vai suni iemidzināt, kas gan pēc M.Riekstiņas teikā notiekot ļoti reti – līdz šim tikai reizi. Pamatā noteiktas stingrākas dzīvnieku turēšanas prasības. Šogad desmit mēnešu laikā saņemti 24 iesniegumi novērtēt suņu bīstamību.

Riekstiņa stāsta, ka suņu uzvedības izvērtēšana vienmēr notiek saimnieka klātbūtnē. Tās laikā tiek modelētas dažādas sadzīves situācijas, pārbaudot suņa paklausību, reakciju uz svešinieka tuvošanos, straujām kustībām, priekšmetiem. Saimniekam jādemonstrē, kā suns iet pie pavadas un ar uzpurni.

Konkrētā situācija – ar mazu bērnu, kas noveda pie traģēdijas Babītē, netiks modelēta. “Ar bērnu pie suņiem neiesim, vai arī suņiem nevaram palaist pa priekšu kaķi, lai novērtētu kā suns rīkosies. Katrā ziņā šis izvērtējums nedod 100% garantiju, ka suns tā rīkosies kādā konkrētā situācijā,” uzsver Riekstiņa.

Paredzams, ka dzīvnieki patversmē uzturēsies līdz PVD pieņems lēmumu par dzīvnieka tālāko likteni.

Jau ziņots par traģēdiju aizvadītās nedēļas nogalē – Babītes novadā no suņu kodumiem gāja bojā piecus gadus veca meitene, kuru sakoda vecmāmiņas suņi. Policija neapstiprina informāciju, ka sieviete ir suņu audzētāja. Tāpat policija pagaidām atturas izteikties par suņa saimnieka atbildību.

“Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess un notiek izmeklēšana. Šobrīd vēl nevaram runāt par konkrētu personu atbildību. Šī ir ārkārtēja situācija. Jāpiebilst, ka arī visiem bojā gājušās meitenītes ģimenes locekļiem tā ir liela traģēdija,” pauda policijas pārstāve Gita Gžibovska.

Kriminālprocess ierosināts pēc Krimināllikuma 12. nodaļas – par nonāvēšanu.

4.novembrī ap plkst. 17.30 Babītes novadā piecus un trīs gadus vecu bērnu vecāki atvases atstāja vecmāmiņai, kura savukārt devās uz darbu, bērnus nododot savai mātei. Kamēr vecvecmāmiņa pagalmā tīrīja sniegu, bērni netālu pikojās un spēlējās ar četriem ģimenes Bordo dogiem. Suņi kļuva agresīvi un meiteni sakoda līdz nāvei. Policija par notikušo ir ierosinājusi kriminālprocesu. Pēc suņu īpašnieces vēlēšanās agresīvie dzīvnieki tika nogādāti dzīvnieku patversmē.

“Latvijas Avīze” iepriekš ir rakstījusi par Bordo dogiem, kurus īpašnieki raksturojuši kā uzticamus un gudrus suņus.

Latvijā 2012.gadā notika līdzīga traģēdija, kad astoņus mēnešus vecs bērns bija pierāpojis pie suņa bļodas ēšanas laikā, un boksera šķirnes suns smagi sakoda meitenīti, kura no gūtajām traumām nomira slimnīcā.

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. Tas, ko darīt ar suņiem būtu jālemj bērna ģimenei, nevis svešiniekiem. Bet dzīvus atstāt… Domāju, ka nekādā gadījumā, ja negrib vēl kādu nelaimi.

 2. Pretīgs suns, rumpis kā cūkai

 3. Cēlušies no vilkiem. Agresīvās un nestabīlās cilvēku attīstītās suńu sugas jāaizliedz un jāiznīcina. Tādi suńi mums nav vajadzīgi.

 4. Ir notikusi ļoti liela nelaime….un meitenīte gājusi bojā…..

  Ir jāsaprot kaut kas gan par šīs sugas suņiem , gan citiem,jo – kas tad īsti suņus tā satracināja ?

  Ne jau pirmo reizi bērni tur ciemojās….

  Uzbrukumam ir iemesls – es nedomāju nosodīt bērnus vai kādu citu….tomēr iemesls tak ir un būtu jāsaprot un jāzina – kas tieši…..

  Šie tak nav vienīgie suņi un vienīgie bērni….

  Līdzjūtību tuviniekiem.

 5. Tā ir šausmīga nelaime un ko tur apspriest.Visi tak saprot,kas ir noticis – meitenīte vairs nav….

  Kas attiecas uz notikumu kā tādu – ir šādas un citas sugas suņi un ir jāsaprot ar ko būtu jārēķinās…kam jāpievērš papildus uzmanība,ja ģimenē ir suņi un bērni…..

  Ne jau pirmo reizi bērni ciemojās pie vecvecākiem
  …..

 6. Šitie “eksperti” vēl “lems” un “izvērtēs” šo suņu bīstamību”! Vēl lems un izvērtēs! It kā bērna saplosīšana vēl nebūtu pietiekami, lai apjēgtu, kādi ir šie suņi! Un “kļūda” esot tajā, ka “nedrīkstot atstāt suņus ar bērnu bez pieskatīšanas”!
  Ir jābūt pilnīgi jukušiem, lai melotu un stāstītu, ka “nekas nenotiktu”, ja tos suņus pieskatītu Eiropas čempions kikboksā. Tajā situācijā rezultāts būtu tieši tāds pats, to saprot jebkurš, kuram vēl ir veselais saprāts. Tiem “kinologiem” nekavējoties vajag anulēt visus viņu pašizdotos diplomus un viņus vajag tiesāt ar reāliem cietumsodiem.

 7. Es tos sinus nodurtu ja ta ar manu bernu izdariitu

 8. Jā suņi mums pirmā vietā.Bērnus uztaisīsim jaunus,bet sunīšus novērosim-varbut tikai padraiskojās.

 9. Latvijā suņus izaudzē debilus pēc noklusējuma ar traumētu psihi. Norvēģijā 15 gadu laikā neviens suns nav pat zobus parādījis.

 10. Draugiem.lv gan var redzēt citu ainu-kucīti ar kucēniem…. bet man nesaprast,kāda nasta uzlukta vecam cilvēkam??? Par ko?,? Suņi,mazmazbērni un vēl sniegs!!!!!

 11. SUNS IR UN PALIEK SUNS !!! KAS KODIS VIENREIZ , DARĪS TO VĒL. TĀDUS TIK LIKVIDĒT !!!

 12. TĀDU SUNI TIK IEMIDZINĀT VAI NOŠAUT !!! KAUT GAN TAS BĒRNU VAIRS NEATGRIEZĪS, BET VISMAZ PASARGĀS KĀDU CITU CILVĒKBĒRNU NO NĀVES BRIESMĀM .

  • Lai cik skumji nebūtu (jo suņi cietīs saimnieku bezatbildības dēļ), manuprāt citviet pasaulē ar šo gadījumu pietiktu, lai suņus likvidētu. Jo ja vienreiz iekoda, var iekost vēl un nekādi šādu nākamo situāciju neuzmodelēs! Ārzemēs nopietns pamats suņa likvidēšanai ir kaut vai “tikai” iekošana, neietu runa par nokošanu… Mums diemžēl vēl aizvien ir dziļi iesakņojies, ka sunim kost ir normāli, priekš tam jau vi;niem ir zobi un “nopietnās”šķirnes ir tik populāras tāpēc, lai “nopietni”sargātu. Kurpretim ārzemēs suns ir pirmkārt draugs un zobu atņirgšana vispār nav pieļaujama, to viņiem māca jau no bērnības dažādās situācijās. Pie mums vēl uzkacina, lai izprovocētu kucēnu

 13. Ko tur vēl vērtēt?! Grib turpināt vaislas darbu un ražot briesmoņus, it kā nekas nebūtu bijis?!

 14. Ārpràtīga trağēdija. Līdzjūtība ğimenei….visvairāk jau laikam vecvecmāmiņai, kura glābjot bērnu bija tam uzgūlusies virsū…taču diemžēl…
  Āmen

 15. Tā viš’ i’! Sunīšiem taču ir tiesības uz delverēšanos, un tie takš’ arī maksā naudu. Bērns… a ko bērns, to taču var uztaisīt citu jebukrā laikā, vai ne?

 16. Vasarā iznāca pabūt Berlīnē. Biju patīkami pārsteigts ka triju dienu laikā uz ielas nesatiku nevienu kaķi, bet sunīši tikai klēpī vai īsā pavadā. Tur patiešām strādā princips ka cilvēks ir atbildīgs par tiem ko ir pieradinālis. Ja jau mūsu likumdevēji ir tik stulbi ka nevar pieņemt pilsoņus aizsargājošus likumus, tad nokopējiet no vāciešiem.

 17. Vecāki ir atbildīgi par notikušo, jo zināja, ka tie lielie suņi ir agresīvi no dzimšanas.

 18. Latvijā rīcību vienmēr aizstāj ar “vertēšanu” un pērtīšanu.

Draugiem Facebook Twitter Google+