×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
1. augusts, 2014
Drukāt

Pēc nedēļas jubilejas sezonu sāks Leļļu teātris

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Leļļu teātra 70. gadu svinībās varēs apskatīt arī ceļojošo izstādi "Leļļu stāsti".

Jau 9. augustā savu jubilejas – 70. – sezonu sāks Latvijas Leļļu teātris, liecina informācija portālā lelluteatris.lv.

Jauo sezonu Leļļu teātris plāno spraigu – skatītāju priekam tiks piedāvāti vismaz desmit jauniestudējumi, tostarp viesizrādēm reģionos paredzēts skanīgs koncertuzvedums “Viens, divi, trīs, un tu esi brīvs!”

Gaidāmi arī īpaši dzimšanas dienai veltīti pasākumi. Līdz nākamā gada jūnijam ceļu pa Latviju turpinās izstāde “Leļļu stāsti”, kura vēl līdz 6. augustam aplūkojama Krustpils kultūras namā. Sākot no oktobra, Leļļu teātrī būs iespēja apmeklēt bezmaksas septiņu lekciju ciklu par teātra vēsturi – lekcijas notiks reizi nedēļā un būs atvērtas jebkuram interesentam. Tajās būs iespēja ieraudzīt unikālus foto un videokadrus, kā arī apjaust Leļļu teātra vietu un lomu sava laika mākslas un kultūras kontekstā. Lekciju ciklu gatavo teātra un kino vēsturnieks Aldis Linē, kurš jau sarakstījis vairākas šai tēmai veltītas grāmatas (“Īsa pamācība leļļu mīlēšanā”, “Leļļu pasaules goda pilsonis).

Pašlaik norit darbs pie jaunas, īpaši teātra zinātnē nozīmīgas grāmatas izdošanas – “Latvijas Leļļu teātra izrāžu hronoloģija 1944-2004”, kura atvēršana gaidāma jau gada nogalē. Izdevumā būs apkopoti dati par visām Leļļu teātra vēsturē spēlētajām izrādēm – to autoriem, režisoriem, radošo komandu un aktieriem. 70 gadus Latvijā nav bijis izdevuma, kur šīs ziņas vienuviet apkopotas, pamatīgi sarežģot dzīvi katram, kurš mēģina veikt kādu pētījumu vai izzināt Leļļu teātra vēsturi.

Tāpat gada nogalē pie skatītājiem nonāks jauns Leļļu teātra dziesmu CD, kurā būs apkopotas pēdējās desmitgades populārākās melodijas no tādām slavenām izrādēm kā “Un atkal Pifs”, “Brālītis un Karlsons, kas dzīvo uz jumta”, “Brēmenes muzikanti”, “Ziemas pasaka”, “Pīļu namiņa noslēpums” un citām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+