Publicitātes foto

Pēc nedēļas startē “Patriarha rudens” 0

Pirmdien, 28. septembrī plkst. 11, kā ierasts, ar svinīgo atklāšanu Āgenskalna tirgū sāksies Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) VI Skatuves mākslas festivāls “Patriarha rudens”, vēsta akadēmijas sabiedrisko attiecību speciāliste Aija Lūse.

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
Lasīt citas ziņas

Jau par tradīciju kļuvis Āgenskalna tirgū pulcināt Latvijas Kultūras akadēmijas vadību un docētājus, festivāla dalībniekus un viesus, kultūras un mākslas nozares pārstāvjus un ikvienu interesentu, lai kopā pēc festivāla atklāšanas dotos gājienā uz netālu esošo Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzeju, kurā svinīgi tiks pacelts festivāla karogs un baudīta rudens zupa.

Festivālu LKA Teātra mājā “Zirgu pasts” ieskandinās Lietuvas Mākslas un mūzikas akadēmijas režijas studenta Gilda Aleksas iestudējums “Zelta zirgs: no zirga līdz personībai” pēc Raiņa saulgriežu pasakas “Zelta zirgs” motīviem, kas tapis sadarbībā ar bakalaura programmas apakšprogrammas Dramatiskā teātra aktiera māksla un režijas māksla 3.kursa studentiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lūse stāsta, ka ar topošajiem dramatiskā teātra aktieriem un režisoriem strādā arī režisors un pedagogs Elmārs Seņkovs, īpaši festivālam “Zirgu pastā” iestudējot Antonio Buero Valjeho lugu “Liesmojošā tumsa”, un režisors Andrejs Jarovojs, piedāvājot festivāla skatītājiem “Ziemeļmeitas” atklāto mēģinājumu, kas veidota pēc Kārļa Skalbes pasakas “Kā es braucu Ziemeļmeitas lūkoties” motīviem (pirmizrāde notiks šī gada novembrī Ģertrūdes ielas teātrī kā daļa no Latvijas valsts simtgadei veltīta izrāžu triptiha).

Festivāla ietvaros tiks izrādīta arī profesores Māras Ķimeles jau pavasarī iestudētā, bet festivālam jaunā versijā sagatavotā, “Kurāža” pēc Bertolda Brehta lugas motīviem, kas, runājot festivāla mākslinieciskā vadītāja profesora Jāņa Siliņa vārdiem, apliecina, ka trešā kursa aktieri un režisori ir gatavi ļoti lieliem radošiem un mākslinieciskiem izaicinājumiem, un viņiem piemērota ir Dailes teātra dibinātāja un inscenētāja Eduarda Smiļģa sentence: “Vajag tikai prasīt, cilvēka spējas ir neierobežotas, visu var dabūt laukā!”.

Šogad festivāla skatē ar saviem diplomdarbiem piedalās pieci laikmetīgās dejas horeogrāfi un ar izrādēm – septiņi topošie un jaunie režisori. Skates radošos darbus vērtēs un savu viedokli festivāla noslēguma apaļā galda diskusijā izteiks ekspertu komisija, lai vienam no jaunajiem māksliniekiem festivāla noslēgumā pasniegtu balvu – Pētera Pētersona petrolejas lampu no režisora vērienīgās petrolejas lampu kolekcijas. Latvijas Nacionālais teātris iecerējis atjaunot pirmo festivāla balvu: iespēju iestudēt teātrī kādu izrādi 2016./2017. gada sezonā, ja vien kādam no jaunajiem māksliniekiem izdosies festivālā sevi spilgti apliecināt, stāsta Lūse.

Festivāla ietvaros tiks izdots katalogs, kuru veido Latvijas Kultūras akadēmijas Audiovizuālās un skatuves mākslas teorijas 3. kursa studenti.