×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
22. novembris, 2012
Drukāt

Pēc pamiera izsludināšanas Gazas joslā sākās svinības

Foto - AFPFoto - AFP

Vien dažas minūtes pēc pamiera izsludināšanas trešdienas vakarā Gazas joslā sākās svinības.

Pēc nedēļu ilgās vardarbības eskalācijas starp Izraēlu un palestīniešu islāmistu grupējumu “Hamas” trešdien tika panākta vienošanās par uguns pārtraukšanu, kas stājās spēkā trešdien plkst.21.00 pēc Latvijas laika. Jau dažas minūtes pēc pamiera stāšanās spēkā Gazas joslas ielās kuplā skaitā izgāja palestīnieši, no kuriem daudzi nesa “Hamas” un Ēģiptes karogus, šādi izrādot godu Ēģiptei par tās nozīmīgo lomu pamiera panākšanā.

Kopš Gazas joslas un Izraēlas konflikta eskalācijas sākuma 14. novembra pēcpusdienā, kad Izraēlas kara aviācijas uzlidojumā tika nogalināts Gazas joslā valdošās kustības “Hamas” militārā spārna komandieris Ahmeds al Džabari, daudzi Gazas joslā dzīvojošie palestīnieši nebija pametuši savas mājas, bažījoties par savu dzīvību. “Esmu ļoti priecīga par kara beigām un pamieru. Es nebiju izgājusi no mājām kopš eskalācijas sākuma, tagad es jūtos brīva,” atzina 26 gadus vecā Maija Abuvafa. “Mēs bijām cietumā. Esmu neizsakāmi priecīgs par bombardēšanas un kara beigām,” savukārt pastāstīja Nasims Hamfuna.

Dažviet Gazas joslā noskaņojums bija jo īpaši pacilājošs, un “Hamas” militārā spārna “Al Kasama brigādes” biedri tika sagaidīti kā varoņi. Izplatītajā paziņojumā “Hamas” militārais spārns slavēja savu rīcību bruņotā konflikta laikā. “Pirmo reizi mēs izmantojām savā zemē izgatavotas tāla darbības rādiusa raķetes, kas sasniedza līdz pat 80 kilometrus,” atklāja nemiernieki. “Pirmo reizi konflikta laikā tās sasniedza Telavivu un okupēto Jeruzalemi un piespieda okupantus pacelt balto karogu.”

Savukārt “Hamas” premjerministrs Ismails Hanija paziņoja, ka ir “apmierināts ar panākto vienošanos un lepns par savu tautu un tās izrādīto pretestību”. Hanija arīdzan izteica pateicību Ēģiptei “par tās lomu”. Nedēļu ilgajā vardarbības eskalācijā dzīvību zaudēja vismaz 148 palestīnieši un vairāk nekā 1100 cilvēki tika ievainoti. Savukārt Izraēlas pusē tika nogalināti vismaz pieci cilvēki.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+