Latvijā
Sabiedrība

Pēc “Panorāmas” aizkavēšanās LTV plāno iegādāties video pulti par 78 000 eiro1


Latvijas Televīzijas ēka Zaķusalā. arhīva foto.
Latvijas Televīzijas ēka Zaķusalā. arhīva foto.
Foto – LETA/Lita Krone

Latvijas Televīzija izsludinājusi atklātu konkursu par video pults iegādi par prognozēto līgumcenu 78 000 eiro (bez pievienotās vērtības nodokļa), liecina Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā publiskotā informācija.

Konkursa nolikumā norādīts, ka video pults nepieciešama, lai nodrošinātu Latvijas Televīzijā vienotās režijas darbību.

Konkursa pretendentiem pieteikumi jāiesniedz līdz šā gada 2.augusta plkst.14, izmantojot Elektronisko iepirkumu sistēmas e-konkursu apakšsistēmu. Komisija iesniegtos piedāvājumus atvērs pēc iesniegšanas termiņa beigām.

Kā ziņots, valdība Latvijas Televīzijai un Latvijas Radio no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem plāno piešķirt 589 137 eiro.

Kultūras ministrijas (KM) sagatavotais rīkojuma projekts paredz, ka Finanšu ministrijai no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” jāpiešķir Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei 589 137 eiro, tostarp 414 137 eiro Latvijas Televīzijai, lai novērstu Ziņu dienesta režijas kompleksa darbības apdraudējumu un nodrošinātu nepārtrauktību vienotā televīzijas integrētā ētera sistēmā, kā arī 175 000 eiro Latvijas Radio, lai veiktu aparātu centrāles nomaiņu.

Kā norādīja KM, maijā Latvijas Televīzijas Ziņu dienesta raidījums “Panorāma” kavējās par 20 minūtēm, tāpēc pieņemts lēmums nomainīt Ziņu dienesta režijas kompleksā esošo video pulti ar jaunu video pulti, kas iegādāta, izmantojot televīzijai piešķirtos jaunajām politiskajām iniciatīvām un citiem prioritārajiem pasākumiem paredzētos papildu finanšu līdzekļus projektā “Studiju režijas atjaunošana, vienota aparatūras kompleksa, kas apkalpos vairāku studiju paviljonus”. Bet, lai varētu pabeigt projektu, Latvijas Televīzijai nepieciešama jauna video pults.

Saistītie raksti

Latvijas Televīzija pagājušajā gadā strādāja ar 18,322 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 3,7% vairāk nekā 2016.gadā, bet tās zaudējumi pieauga līdz 233 056 eiro.

Latvijas Televīzija dibināta 1992.gada jūnijā, un tās pamatkapitāls ir 4,837 miljoni eiro. Latvijas Televīzijas vienīgais īpašnieks ir Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome.

LA.lv