Mobilā versija
+4.5°C
Leonīds, Leonīda
Ceturtdiena, 20. oktobris, 2016
2. maijs, 2016
Drukāt

Pēc parādnieku datu publiskošanas uzlabojusies uzturlīdzekļu atgūšana

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Šī gada pirmajos četros mēnešos kopā regresa kārtībā atgūti izmaksātie uzturlīdzekļi 1 268 564 eiro apmērā, kas ir par 281 461 eiro jeb 29% vairāk nekā 2015.gada pirmajos četros mēnešos, informēja Tieslietu ministrijā.

Ministrijā norāda, ka parādnieku datu publiskošana sekmējusi būtisku regresa kārtībā atgūto izmaksāto uzturlīdzekļu apjoma palielināšanos, proti, šī gada aprīlī regresa kārtībā tika atgūti izmaksātie uzturlīdzekļi 328 246 eiro apmērā, kas ir līdz šim lielākais vienā mēnesī atgūto izmaksāto uzturlīdzekļu apmērs šajā gadā.

No 2015.gada 1.jūlija Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācija interneta vietnē “http://ugf.gov.lv/lat/uzturlidzeklu_garantiju_fonda_publiskais_paradnieku_saraksts/” publisko ziņas par Uzturlīdzekļu garantiju fonda parādniekiem, lai aizsargātu bērnu tiesības un veicinātu vecāku pienākuma pildīšanu – uzturlīdzekļu maksāšanu, kā arī atbildīgu un godprātīgu saistību izpildi.

Publiskojamie dati ietver parādnieka vārdu, uzvārdu, personas koda otro daļu un dzimšanas gadu.

Pērn 1.jūlijā tika publicētas ziņas par 1733 Uzturlīdzekļu garantiju fonda parādniekiem, savukārt 2.maijā publicētas ziņas jau par 2933 parādniekiem – kā norāda ministrijā, tas nozīmē, ka publiskoto Uzturlīdzekļu garantiju fonda parādnieku skaits pieaudzis par 1200 parādniekiem salīdzinājumā ar 2015.gadu.

Pievienot komentāru

Brīnumains stāsts: Daugavas krastā izskalots pensionārs pēc trim bezcerības dienām sagaida savu glābēju (4)Kāds 85 gadus vecs vīrs pierādījis, ka spēcīga vēlme dzīvot ļauj paveikt brīnumainas lietas. Trīs dienas un divas naktis viņš, spītējot aukstumam, vēries tālumā un cerējis, ka kāds pamanīs viņu un viņa krastā izsviesto laivu, vēstīja LNT raidījums "Degpunktā".
Draugiem Facebook Twitter Google+