×
Mobilā versija
+20.3°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
16. janvāris, 2015
Drukāt

Pēc pārbaudēm Rīgas bērnudārzos pievērsīsies kafejnīcām un autostāvvietām

Mansards-ak

Rīgas pilsētas būvvalde pēc pārbaudēm bērnudārzos, nolēmusi pievērsties kafejnīcām un autostāvvietām.

Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta panorāma” Rīgas būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs skaidroja, ka licences alkohola tirdzniecībai un kafejnīcas izveidei tiek izdotas neinformējot būvvaldi. Tādēļ nākas konstatēt gadījumus, kad ēkas nav nodotas ekspluatācijai vai arī kafejnīcas ierīkota dzīvoklī.

Savukārt autostāvvietām būvvalde pievērsīsies, jo tās bieži tiek ierīkotas neatbilstošās vietās, radot piesārņojumu.
Jau ziņots, ka tuvākajā laikā pārbaudīs pilsētas privāto bērnudārzu telpas, kas atzītas par ekspluatācijai neatbilstošām, aģentūrai LETA iepriekš pastāstīja Vircavs.

Viņš skaidroja, ka minētos bērnudārzus būvinspektori jau kopš pagājušā gada ir vairākkārtīgi apsekojuši, un jau kopš pirmās pārbaudes, kurā konstatēta telpu funkcijas neatbilstība, vadība brīdināta par aizliegumu telpas lietot. Par spīti tam, vairāku iestāžu vadība nav reaģējusi uz būvvaldes brīdinājumiem, un telpu lietošana turpinājusies.

Šonedēļ būvvaldes pārstāvji apkopoja informāciju par apsekotajām izglītības iestādēm, arī publiskā telpā darot to zināmu gan iestāžu pārstāvjiem, gan audzēkņu vecākiem, ziņojot par situāciju pirmsskolas izglītības iestādēs ar neatbilstošu funkciju.

Vircavs uzsvēra, ka telpu lietošana pirmsskolas izglītības iestādēm tiks atļauta tikai tad, kad telpas tiks nodotas ekspluatācijā ar atbilstošu izglītības iestādes telpu funkciju. Tuvākajā laikā būvvaldes pārstāvji apsekos minētos bērnudārzus, lai pārbaudītu, vai ekspluatācija ir pārtraukta. Ja būvniecības dokumentācija joprojām nebūs sakārtota atbilstoši normatīvajiem aktiem, būvvalde būs tiesīga pārtraukt šo iestāžu darbību, tās slēdzot.

Līdz ar izmaiņām Būvniecības regulējumā būvvalde ir tiesīga apturēt noteiktu telpu ekspluatāciju, ja tam ir pamatojums.
Kā ziņots, izvērtējot telpu atbilstību attiecīgajiem Ministru kabineta (MK) noteikumiem, piecām privātajām Rīgas pirmsskolas izglītības iestādēm kategoriski aizliegta telpu ekspluatācija, aģentūru LETA informēja Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāve Ilze Žūka.
Žūka informēja, ka desmit iestādēm dokumentācija ir saskaņošanas procesā, tomēr piecām no tām nepieciešams izstrādāt būvprojektu, tādēļ telpu ekspluatācija ir kategoriski aizliegta.

Līdz telpu nodošanai ekspluatācijā to ekspluatēšana ir kategoriski aizliegta privātajai pirmsskolas izglītības iestādei “Skola mazajiem Poga”, Ūnijas ielā 5; pirmsskolas izglītības iestādei “Mežaparka angļu pamatskola”, Visbijas prospektā 33; privātajai pirmsskolas izglītības iestādei “Montessori māja”, Kalnciema ielā 9A – 57; privātajai pirmsskolas izglītības iestādei “Maza Rasiņa”, Paltmales ielā 13; kā arī privātajai pirmsskolas izglītības iestādei “First Step”, Zemgaļu ielā 5.

Informācija par šīm iestādēm nodota arī Izglītības kvalitātes valsts dienestam ar lūgumu izskatīt to licenču anulēšanu saistībā ar neatļautu telpu ekspluatāciju, uzsvērts būvvaldē.

Četras izglītības iestādes noteiktajā termiņā nav iesniegušas visu nepieciešamo dokumentāciju – “First Step”, Kastrānes ielā 4; “Mazā pupa”, Limbažu ielā 4; “BeBelv”, Mūkusalas ielā 101, kā arī “Valdorfa Saules dārzs”, Vācieša ielā 7A.

Savukārt septiņi bērnudārzi noteiktajā termiņā neesot snieguši atbildi uz informācijas pieprasījumu, no tiem, pēc būvvaldes rīcībā esošās informācijas, ekspluatāciju pārtraukuši tikai pieci – “Margrietiņa”, Dārzaugļu ielā 10/2; “Maziņš ES”, Matīsa ielā 59; “Čība”, Merķeļa ielā 11; “Erudīts”, Imantas ielā 14A un “Ģimenes bērnudārzs”, Katoļu ielā 14, bet atlikušajiem diviem – “Kultūras pikniks”, Skanstes ielā 54, un “Kāpēcīšu skoliņa”, Dignājas ielā 3C, ekspluatācija aizliegta jau kopš 3.decembra, uzsvēra būvvaldē.
Pārbaužu laikā no četriem bērnudārziem saņemta informācija, ka tie pārbaudāmās telpas vairs neizmanto, līdz ar to pret tiem pretenziju nav.

Šāda informācija saņemta no “Brīvās Māras skolas”, “Saules dārza Mežaparkā”, privātās pirmsskolas izglītības iestādes “Ansītis un Grietiņa” un bērnudārza “Mazais brīnums”. Papildus šiem četriem informācija par darbības pārtraukšanu no 2014.gada 1.novembra saņemta arī no bērnudārza “Tomsoniņš”, Tomsona 22-2/15, taču būvvaldei, apsekojot pirmsskolas izglītības iestādi decembrī, nācās secināt, ka saņemtā informācija ir bijusi maldinoša un telpu ekspluatācija tiek turpināta. Arī šim bērnudārzam jau kopš decembra darbības turpināšana šajās telpās ir liegta.

Vēl piecas iestādes ir iesniegušas dokumentāciju telpu funkcijas maiņai vienkāršotā kārtībā, un tas ir saskaņošanas procesā – “First Step”, Ropažu ielā 35A; “Zemenīte ABC”, Āgenskalna ielā 29 un Vienības gatvē 192; “Kāpēcītis”, Lestenes ielā 12A; “Brīnumpupa” Antonijas ielā 22-14.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+