×
Mobilā versija
+7.9°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
16. jūlijs, 2013
Drukāt

Pēc pārejas uz eiro kontu numuri bankās nemainīsies, arī maksājumu kartes nav jāmaina

LETALETA

Pēc pārejas no latiem uz eiro maksājumu kartes turpinās darboties bez jebkādām izmaiņām, arī konta numuri nemainīsies, šodien žurnālistus informēja Latvijas Komercbanku asociācijas vadītājs Mārtiņš Bičevskis.

Klientiem maksājumu kartes pēc eiro ieviešanas nav jāmaina. Ja klientam ir gan latu, gan eiro karte, tad klientam pašam jāizlemj, vai viņam ir nepieciešamas divas eiro kartes.

Arī banku klientu konta numuri pēc Latvijas pievienošanās eirozonai paliks nemainīgi. Valūtas maiņas brīdī kontā esošie lati tiks automātiski un bez komisijas maksas konvertēti uz eiro pēc oficiālā kursa – viens eiro ir 0,702804 lati jeb 70,3 santīmi.

Ja klientam ir gan latu, gan eiro konts, tad viņam pašam būs jāizlemj, vai turpmāk ir nepieciešami divi eiro konti. Klients divu mēnešu laikā viena konta atlikumu varēs pārskaitīt uz otru un tukšo kontu slēgt bez komisijas maksas.

Gan Komercbanku asociācijas vadītājs, gan vairāku komercbanku vadītāji – “Swedbank” valdes priekšsēdētājs Māris Mančinskis, “SEB bankas” valdes priekšsēdētājs Ainārs Ozols un bankas “Citadele” valdes priekšsēdētājs Guntis Beļavskis – šodien sarunā ar žurnālistiem uzsvēra, ka pāreja no latiem uz eiro visērtāk notiks ar bezskaidru naudu, un aicināja maksimāli samazināt skaidrās naudas darījumus un krājumus.

Beļavskis vērtēja, ka aktīviem, mūsdienīgiem banku klientiem, kas izmanto elektroniskos pakalpojumus, būs mazāk problēmu ar pāreju uz eiro, taču grūtības varētu būt šo klientu vecākiem, vecvecākiem, tāpēc viņš aicināja aktīvos banku klientus veltīt laiku un uzmanību saviem tuviniekiem, lai arī viņi izpilda mājasdarbus pirms eiro ieviešanas, lai neglabā pārāk daudz skaidras naudas krājumus un lai skaidro naudu jau pirms eiro ieviešanas dienas ieskaita bankas kontā.

“SEB bankas” valdes priekšsēdētājs pauda viedokli, ka moderniem banku klientiem pēc pārejas uz eiro būs vienkāršāka un izdevīgāka dzīve.

Bičevskis uzsvēra, ka visi maksājumi, kas līdz šim veikti latos, no eiro ieviešanas pirmās dienas tiks veikti eiro. Līdz ar to eiro maksājumi visā eirozonā būs iekšzemes maksājumi par vienotu tarifu. Tas visvairāk iepriecinās cilvēkus un uzņēmējus, kam ir daudz starptautisku maksājumu uz eirozonas valstīm, vērtēja Bičevskis.

Savukārt skaidras naudas izņemšanas maksa no bankomātiem nemainīsies, tas ir, ja patlaban klients par skaidras naudas izņemšanu no bankomāta kādā citā Eiropas valstī maksā komisijas maksu, tad Latvijas pievienošanās eirozonai šajā jomā izmaiņas nenesīs.

Ja klienti izlems latu krājumus nevis ieskaitīt bankā, bet samainīt skaidrā naudā, tad kredītiestādes aicina atcerēties, ka naudu nevajag censties apmainīt jau janvāra pirmajās dienās, jo latu maiņa pret eiro komercbankās bez komisijas maksas būs iespējama sešus mēnešus – līdz nākamā gada jūnija beigām. Dodoties mainīt naudu gada sākumā, jārēķinās ar zināmām neērtībām, piemēram, ilgāku gaidīšanas laiku.

Klientiem arī jāņem vērā likumā noteiktā prasība – ja tie vēlas apmainīt summu, kas lielāka par 3000 latu, šī maiņa būs jāpiesaka bankai trīs dienas iepriekš.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+