×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
20. aprīlis, 2012
Drukāt

Pēc paša lūguma Tālim Salam atņem Atzinības krustu

talis_sala

Ņemot vērā Amatniecības kameras meistara Tāļa Salas lūgumu, Ordeņu kapituls atņēmis viņam 2009.gada oktobrī piešķirto Atzinības krustu, aģentūra BNS uzzināja prezidenta Preses dienestā.

Lēdmanes pagasta iedzīvotājs Sala pērn 8.jūlijā vērsās Ordeņu kapitulā, informējot, ka atsakās no viņam piešķirtā valsts apbalvojuma ‒ Atzinības krusta (V šķira) un ordeņa kavaliera goda.

Ņemot vērā Salas lūgumu, Ordeņu kapituls 13.aprīlī nolēmis viņam atņemt Atzinības krustu.

Sala šādu lēmumu pieņēmis, jo vēlas “savas ģimenes, bērnu un mazbērnu, savas tautas un valsts priekšā apliecināt stāju un nostāju pret valstī notiekošo un solidarizēties ar Valsts prezidentu Valdi Zatleru un visiem, kuriem rūp patiesa un godīga politika un kuri gatavi to apliecināt 23.jūlija referendumā un Saeimas ārkārtas vēlēšanās”.

“Šis solis ir mans Latvijas pilsoņa protests pret divdesmit gadu gaitā mērķtiecīgi izveidoto sistēmu,” viņš savulaik paskaidrojis.

Sala norādījis, ka Latvijā izveidojusies sistēma, kurā “daži cilvēki savtīguma, amorālu un prettiesisku interešu vārdā valsts lietu lemjošās varas (Saeimu ieskaitot) pārvērtuši par izpildvaru savu savtīgo interešu apmierināšanai no pašu veidotās oligarhiskās piramīdas augšas līdz apakšai, šim nolūkam savā varā pārņemot medijus un liekot lietā visas citas visplašākās korupcijas iespējas”.

Pēc viņa uzskata, Latvijas “valsts iekārta ar vāji slēptām totalitārisma iezīmēm slēpjas zem segvārda “demokrātija un tiesiska valsts”, kur pretēji Satversmē piešķirtajam tautas varas suverēnam – godīgas, atklātas un tautas gribu apliecinošas prezidenta un citu amatpersonu izvēles vietā dominē – slepenība, sazvērnieciskas vienošanās un acīmredzama sabiedrības vairākuma viedokļa ignorance”.

Atzinības krustu piešķir par sevišķiem nopelniem valsts, sabiedriskajā, kultūras, zinātnes, sporta un izglītības darbā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+