Mobilā versija
+7.8°C
Mirdza, Žanete, Žanna
Ceturtdiena, 23. marts, 2017
26. novembris, 2013
Drukāt

Pēc pašu lūguma apturēti sabrukušā veikala arhitektu sertifikāti

Foto: LETAFoto: LETA

Arhitektu biroja "Kubs" valdes loceklis arhitekts Andris Kalinka un arhitektu biroja "Kubs" vadītāja arhitekte Zane Kalinka piedalās preses konferencē, kurā sabrukušā veikala "Maxima" būvprojektā iesaistītie uzņēmumi informē par būvprojekta dokumentāciju un katra atbildību.

Latvijas Arhitektu savienība (LAS) apturējusi arhitektu Zanes Kalinkas un Andra Kalinkas arhitekta prakses sertifikātu darbību, informē LAS Sertificēšanas centra padomes priekšsēdētājs Uģis Bratuškins.

Pirmdien, 25.novembrī, LAS Sertificēšanas centrs ir saņēmis sertificēto arhitektu – daudzstāvu dzīvojamās ēkas un tirdzniecības centra (lielveikala “Maxima”) Priedaines ielā 20 būvprojekta vadītāja Kalinkas un SIA “Kubs” valdes priekšsēdētājas Kalinkas – iesniegumus ar lūgumu līdz minētā objekta avārijas cēloņu izmeklēšanas beigām apturēt viņu arhitekta prakses sertifikātu darbību.

LAS Sertificēšanas centra padome, respektējot viņu lūgumu, no šā gada 26.novembra līdz avārijas cēloņu izmeklēšanas beigām pieņem glabāšanā Kalinkas un Kalinkas izsniegtos arhitekta prakses sertifikātus un amata zīmogus. Par pieņemto lēmumu tiek informēts Būvprakses un arhitektu prakses sertifikātu reģistrs.

Kā ziņots, 21.novembrī, iebrūkot lielveikala “Maxima” griestiem, Zolitūdē bojā gāja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guvuši smagus savainojumus. Dzīvību zaudēja arī trīs ugunsdzēsēji.

Kopumā slimnīcās bija vērsušies 39 cilvēki, no tiem 29 pacientus slimnīcās nogādāja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, bet desmit pēc palīdzības vērsās paši.

Zolitūdes traģēdija ir lielākā Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas.

Pievienot komentāru

Gunti Ulmani bez pases neielaiž Saeimā; eksprezidents apvainojies (20)Bijušais Valsts prezidents Guntis Ulmanis nav ielaists Saeimas ēkā, trešdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas Sešos”.
Vēl vesels un spēka gados, bet jau pensijā (17)Politiski neērto ieceri reformēt izdienas pensiju sistēmu esošajā sasaukumā, visticamāk, nekustinās
Draugiem Facebook Twitter Google+