Apbrīno

Pēc piecu gadu pārtraukuma Lauris Reiniks atkal koncertē 16


Lauris Reiniks
Lauris Reiniks
Foto – Mārcis Baltskars

14. oktobrī ar koncertu Vidzemes koncertzālē Cēsīs dziedātājs Lauris Reiniks sāk savu 12 Latvijas pilsētu koncerttūri “Es domāšu par tevi”, kurā skanēs dziedētāja populārās dziesmas. Līdz ar koncerttūri tiks izdota un prezentēta mākslinieka pirmā izlase ar 20 vispopulārākajām Laura dziesmām un nošu grāmata ar 50 dziesmām.

Ir pagājuši pieci gadi kopš mākslinieks ar koncerttūri “Es skrienu” viesojies Latvijas reģionos, priecējot savas mūzikas fanus. Šobrīd dziedātāja aktuālākā dziesma “Es domāšu par tevi” pabijusi pirmajā vietā “Latvijas Radio 2” dziesmu aptaujas “Muzikālā banka” topā, bijusi arī šīs radiostacijas visvairāk spēlētā dziesma, un jau četras nedēļas tā ir atrodama arī Radio SWH Top 20. “Man ir patīkams satraukums, jo došanās organizētā tūrē mūziķiem vienmēr ir ļoti īpašs notikums. Gribas, lai viss izdodas, kā iecerēts, un skatītāji būtu priecīgi par redzēto un dzirdēto koncertā,” atzīstas Lauris un piebilst: “Spēku dod apziņa, ka ir jādod un jāatstāj kaut kas vērtīgs saviem cilvēkiem. Tuvojas arī Latvijas simtgade. Ir ļoti patīkami apzināties, ka es to ieskandināšu ar tūri, dziesmu nošu grāmatu un dziesmu izlasi. Tā būs arī kā mana dāvana mūsu valstij.”

Šajā reizē dziedātājs ir sagādājis trīs jaunumus saviem mūzikas cienītājiem. Pats smejot nosaka: “Trīs vien!” Līdz ar koncerttūri tiks izdota un prezentēta mākslinieka pirmā izlase ar 20 vispopulārākajām viņa dziesmām. “Tagad ikvienam būs iespēja dzirdēt dziesmas vienkopus. Nebūs jāmeklē daudzie albumi, lai tās visas noklausītos,” nosaka Lauris. Tāpat tiks izdota arī nošu grāmata ar 50 populārākajām dziedātāja dziesmām, lai gan nevienam nav noslēpums, ka Lauris ir sarakstījis daudz vairāk. Šķirstot savus nošu rakstus, Lauris pats sev un mums visiem par pārsteigumu atklājis: “Mani lielākie hiti un veiksmīgākās dziesmas nošu rakstā izskatās visvienkāršāk.” Viss ģeniālais slēpjas vienkāršībā, par ko Lauris saka: “Atceros, ka Raimonds Pauls teica, ka dziesma ir laba, ja tā labi skan, spēlējot uz klavierēm. Un man sirds nomierinājās, kad man tās visas dziesmas tik labi skan uz klavierēm.” Kura dziesma tad Laurim pašam ir īpaši mīļa? “Mana mīļākā dziesma joprojām ir “Es neesmu neprātīgs”, kuru sakomponēju 2003. gadā, bet tekstu radīja Mārtiņš Freimanis. Man patīk gan melodija, gan šīs dziesmas ideja, ka ļoti daudz var pazaudēt apstājoties. Ir jāiet, jādara un jāriskē, pat ja tu apdedzināsies. Nevajag uztraukties, ko kāds par to domās, jābūt brīviem savās sajūtās un darbos,” teic Lauris.

Viņš sola, ka koncertos būs arī šoviņš un iespēja tikties ar mākslinieku. “Pēc koncertiem, un es to daru bieži, tiekos ar klausītājiem. Šajā reizē parakstīšu gan jauno izlasi, gan grāmatu. Visu, ko jūs vēlēsities, es parakstīšu,” smaidot nosaka Lauris.

 

14.X 19.00 Vidzemes koncertzālē “Cēsis”

22.X 17.00 Jelgavas kultūras namā

27.X 19.00 Teātra namā “Jūras vārti” Ventspilī

4.XI 19.00 Latgales vēstniecībā “Gors” Rēzeknē

10.XI 19.00 Ādažu kultūras centrā

17.XI 19.00 Kongresu namā Rīgā

19.XI 19.00 Alūksnes kultūras centrā

24.XI 19.00 Valmieras kultūras centrā

25.XI 19.00 Madonas kultūras namā

1.XII 19.00 OC Rožu zāle Liepājā

16.XII 19.00 Preiļu kultūras namā

30.XII 19.00 Krustpils kultūras namā

Biļetes “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv

Cena: No EUR 7 līdz 20

LA.lv