×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
27. februāris, 2015
Drukāt

Pēc pirmās PČ dienas Melbārdis otrais, Žaļims – trešais

foto: LETAfoto: LETA

Latvijas bobsleja pilotu Oskara Melbārža un Uģa Žaļima vadītie divnieki atrodas otrajā un trešajā vietā pēc Vācijas trasē Vinterbergā notiekošā pasaules čempionāta pirmās dienas sacensībām.
Tikmēr trešā Latvijas ekipāža, ko pilotē Oskars Ķibermanis, pagaidām atrodas devītajā pozīcijā.
Lai gan Žaļims kopā ar pieredzējušo stūmēju Intaru Dambi pirmajā braucienā neuzrādīja pašu ātrāko laiku startā, šai ekipāžai izdevās aizvadīt ļoti labu braucienu, kas tika veikts 56,62 sekundēs, ieņemot trešo vietu. Tas bija tikai par 0,15 sekundēm sliktāks laiks nekā līderim Frančesko Frīdriham no Vācijas, kā arī par 0,11 sekundēm lēnāk kā vēl vienu sensāciju sagādājušajam mājiniekam Rihardam Elsneram, kurš startēja pašā pirmā brauciena lejasgalā.
Tikmēr Latvijas vadošais pilots Oskars Melbārdis ar stūmēju Daumantu Dreiškenu pēc pirmā braucienā ieņēma septīto vietu, no Frīdriha atpaliekot par 0,32 sekundēm. Nomināli pirmā valsts ekipāža uzrādīja pirmā brauciena ātrāko starta laiku, tomēr sacensību sākumā, kad tā startēja, spēcīgāk sniga sniegs, kas brauciena turpinājumā nedaudz mitējās un tāpēc tika uzstādīti vairāki pārsteidzoši rezultāti.
Par vēl vienu pārsteigumu parūpējās Dienvidkorejas ekipāža ar pilotu Vonu Jondžonu priekšgalā, kas pēc pirmā brauciena atradās ceturtajā vietā, līderim Frīdriham zaudējot 0,16 sekundes.
Dalītajā devītajā vietā bija nomināli otrā Latvijas ekipāža ar pilotu Ķibermani un stūmēju Vairi Leibomu, kuri no Frīdriha atpalika 0,42 sekundes, bet pirmais trijnieks bija 0,26 sekunžu attālumā.
Savukārt tikai 11.pozīcijā atradās viens no favorītiem šveicietis Beāts Hefti, kurš līderim zaudēja 0,45 sekundes.
Otrajā braucienā jau sniegs vairs praktiski nesniga, vienīgi valdīja samērā spēcīgs vējš. Melbārdis šoreiz veica ļoti labu braucienu, uzrādot otro labāko rezultātu un pakāpās uz otro vietu. Tikmēr Žaļima ekipāžai otrajā braucienā bija piektais labākais rezultāts un tika noturēta trešā vieta.
Labāko rezultātu arī otrajā braucienā uzrādīja Frīdriha ekipāža, kas Melbārdi pašlaik apsteidz par 0,46 sekundēm, bet Žaļims zaudē 0,48 sekundes.
Elsners otro braucienu veica neveiksmīgi, sasniedzot vien 15.rezultātu un kopvērtējumā atkrītot uz sesto pozīciju. Tikmēr Hefti gluži pretēji otrajā braucienā uzrādīja trešo rezultātu un pašlaik kopvērtējumā ieņem astoto vietu, Frīdriham zaudējot 0,75 sekundes.
Savukārt Ķibermanis otrajā braucienā sasniedza astoto rezultātu, saglabājot devīto vietu. Viņš Frīdriham zaudē 0,84 sekundes.
Medaļas šajā pasaules čempionātā divniekiem tiks sadalītas svētdien, kad norisināsies trešais un ceturtais brauciens.
Kopā ar vadošajiem valsts pilotiem Melbārdi un Ķibermani Latviju Vinterbergā pārstāv arī nomināli trešais pilots Žaļims, kurš šosezon gana sekmīgi piedalījās divos Pasaules kausa posmos.
Savukārt četrinieku sacensības norisināsies nākamās nedēļas nogalē, kad arī tiks aizvadīti četri braucieni.
Kā ziņots, šosezon par pārsteigumu Sanktmoricas trasē Šveicē parūpējās Latvijas nomināli trešais pilots Žaļims, kurš divnieku sacensībās sensacionāli izcīnīja dalītu otro vietu, piekāpjoties vien Melbārdim.
Šosezon Melbārdis kļuva par Pasaules kausa uzvarētāju gan divnieku, gan četrinieku, gan neoficiālajā kopējā ieskaitē.
Šīs sezonas astoņos posmos Melbārdis divnieku sacensībās labāko trijniekā bija septiņas reizes, izcīnot divus panākumus un piecas reizes būdams otrais. Viņa kontā ir arī Eiropas čempionāta sudraba godalga, turklāt Eiropas čempionātos Latvija kā neatkarīga valsts divnieku sacensībās pie medaļas tika pirmoreiz.
Melbārdis kļuvis par piekto pilotu mūsdienu bobsleja vēsturē, kurš vienā sezonā Pasaules kausā triumfējis gan divnieku, gan četrinieku vērtējumā, sekojot vāciešiem Andrē Langem, Kristofam Langenam, kanādietim Pjēram Lidēram un šveicietim Martinam Annenam.
Ja Melbārdis triumfēja Pasaules kausā, tad Ķibermanis divnieku ieskaitē bija 12.vietā kopvērtējumā, bet Žaļims ar startiem divos posmos noslēdza labāko divdesmitnieku.
Melbārdis iepriekšējā sezonā ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu Soču olimpisko spēļu četrinieku sacensībās izcīnīja sudraba godalgu. Kopš neatkarības atjaunošanas Latvijai ne reizi nebija izdevies izcīnīt olimpisko godalgu bobslejā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+