×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
9. septembris, 2016
Drukāt

Pēc prezidenta pārvākšanās dota atļauja viesnīcas būvei Vecrīgā (6)

Jaunās viesnīcas aiz Melngalvju nama vizualizācija.Jaunās viesnīcas aiz Melngalvju nama vizualizācija.

Līdz ar prezidenta izvākšanos no Melngalvju nama parādījušās pirmās pazīmes par plānoto Vecrīgas ainavas maiņu – Grēcinieku ielā 25 izsniegta atļauja septiņu stāvu viesnīcas celtniecībai, vēsta TV3 “Ziņas”.

Par būvniecības sākšanos satraukti apkaimes iemītnieki – būvdarbi apdraud piecus pusgadsmitu vecus kokus – vienu no retajām zaļajām oāzēm Vecrīgā.

Būvvaldē atgādina, ka publiskā apspriešana par projektu jau notikusi pirms diviem gadiem. Toreiz gan sabiedrībā izskanēja, ka viesnīca atgādina betona kluci un neiederas Vecrīgas ainavā, bet ēkas arhitekti ideju aizstāvēja kā šeit senāk bijušo namu pagrabu atveidi, atgādināja televīzija.

Pašlaik būvvaldē ir iesniegts būvprojekts minimālajā apmērā. Pilns tehniskais projekts, kā arī būvatļauja, kas atļautu uzsākt būvniecību, nav izsniegta, vienlaikus norādīja TV.
Tas nozīmē, ka kokus nocirtīs tikai tad, kad būvnieki izpildīs visus nosacījumus un iesniegs tehnisko projektu. Viesnīcas būvniecība varētu sākties gada laikā.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Ak jē, tiešām, palasiet , ko teikuši arhitekti: “ēka ir senāk bijušo pagrabu atveidi” kas tas par definējumu? pietiek jau ar drausmīgiem betona klučiem krastmalā, kur bija maxima un vēl pāris “brīnumiem” Vecrīgā. Tiešām žēl, ka nav forša saimnieka Rīgai, Vecrīga vēl jāsabojā, citās valstīs, pat mašīnas vecpilsētā nelaiž, paliek tikai gājējiem un piegādes mašīnām, žēl, ka mēs dzīvojam tikai šodienai un naudai. Mums tiešām valstī nav labu arhitektu ar lielo burtu?

  2. Bet kā tad ar to, ka Vecrīga visa ir VKPAI pārziņā un aizsargājamā zonā? Kas tas par betona murgu? Ko par šo saka VKPAI ?????????

  3. Kas saimnieko pa Riigu,kaut kaads aarpraats.Kaadas tagad ietves senajaa Riigaa,nu veel saaks apsmiet Vecriigu.To nedriikst pielaut.

  4. Vecpilsētas apbūve ar modernām ēkām. Lūk tas ir murgs.

  5. No alkatības vienam kontingentam smadzenes uzvārījušās.Kāda vēl betona viesnīca Vecrīgas ainavā!!!!! Tiešām būs jāsāk pielietot vardarbība?

  6. Nodokļu parādnieks V.Muhins būvēties?:)Vīd rokas par īsu:)

Draugiem Facebook Twitter Google+