×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
1. februāris, 2012
Drukāt

Pēc psiholoģiskās pārbaudes darbu specvienībā zaudējuši 23 cilvēki

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis

Pēc Jēkabpils traģēdijas atkārtoti veiktajos psiholoģiskajos testos speciālo uzdevumu bataljonā 23 darbinieki ir bijuši spiesti no šīs struktūrvienības aiziet, otrdien Latvijas Televīzijas “Panorāmā” pavēstīja Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

Darbinieku atkārtota psiholoģiskā testēšana tika veikta, jo izrādījās, ka uzbrukumā spēļu zālei Jēkabpilī iesaistīti arī specvienības “Alfa”, kā arī bijušie policijas darbinieki. Mediji vēstīja, ka Jēkabpilī policisti šāvuši uz policistiem.

“Veicot atkārtotu psiholoģisko testēšanu, mēs šķīrāmies no 23 darbiniekiem šajā vienībā [specvienībā “Alfa”], kas neturpināja darbu, bet turpina darbu policijā citos dienestos. Darbinieks var strādāt policijā, ja viņam psiholoģiskā un fiziskā sagatavotība ir pamatlīmenī, bet augsta stresa apstākļos, vai gadījumos, kad ir pastāvīga darīšana ar ieročiem, šeit ir problēmas,” atzina Ķuzis.

Viņš norādīja, ka Jēkabpils gadījuma izvērtēšana turpināsies vēl ilgi. Galvenais esot izsecināt iemeslus, kāpēc tas tā notika. Pēc Ķuža vārdiem, viens no pamatsecinājumiem bijis, ka konkrētajās struktūrvienībās, kurās darbinieki darbojās, bija nepilnvērtīga darba organizācija, tiešā priekšnieka loma.

Jau ziņots, ka saistībā ar bruņoto laupīšanas uzbrukumu Jēkabpils spēļu zālei “Fēnikss” apsūdzības uzrādītas piecām personām, proti, toreizējiem policijas specvienības darbiniekiem Leonīdam Koņuhovam un Arvo Žagaram, kā arī bijušajiem Tukuma policistiem brāļiem Denisam un Pāvelam Hristoforidi. Apsūdzēta arī privātpersona Staņislavs Babelis.

Otrdien sākās lietas iztiesāšana.

Spēļu zāles aplaupīšanas Jēkabpilī notika pērn 25.janvāra rītā, kad gāja bojā policijas darbinieks, divi policisti tika ievainoti, no tiem viens smagi.

Laupītāji no spēļu zāles bija paņēmuši nedaudz vairāk kā 100 tūkstošus latu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+