×
Mobilā versija
Brīdinājums +24°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
5. decembris, 2016
Drukāt

Pēc Renci demisijas samazinās eiro vērtība un biržu indeksi Āzijā

REUTERSREUTERS

Eiro vērtība pirmdien saruka līdz 20 mēnešu zemākajai atzīmei un lielākā daļa biržu indeksu Āzijā arī samazinājās saistībā ar jaunu neskaidrību vilni, ko tirgos radīja Itālijas premjerministra Mateo Renci atkāpšanās no amata pēc sakāves referendumā.

Analītiķi brīdināja, ka eirozonas vienotā valūta drīzumā varētu sasniegt līdzvērtīgu kursu ar ASV dolāru, investoriem paužot satraukumu par ieilgušo banku krīzi Itālijā un iespējamību, ka vēlēšanās pie varas nonāks pret Eiropas Savienību noskaņotas partijas.

Pēc tam, kad Itālijā svētdien notikušajā referendumā valsts iedzīvotāji noraidīja valdības rosinātās konstitucionālās reformas, Renci paziņoja par demisiju.

Gan Eiropā, gan citviet pasaulē arvien lielāku popularitāti iemanto pret pastāvošo varu noskaņotās, populistiskās kustības. Spilgti piemēri tam ir Donalda Trampa uzvara novembrī notikušajās ASV prezidenta vēlēšanās un jūnijā notikušais referendums par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības.

Āzijas tirgū investori rūpīgi seko līdzi arī ASV centrālās bankas rīcībai, jo piektdien publiskotie statistikas dati liecina, ka novembrī stabili pieaudzis no jauna radīto darbavietu skaits, kas pastiprina gaidas, ka jau šomēnes un nākamajā gadā tā paaugstinās bāzes procentu likmes.

Naftas cenas pirmdienas rītā sarūk, lai gan pagājušajā nedēļā tās pieauga saistībā ar naftas ieguvējvalstu organizācijas OPEC vienošanās no nākamā mēneša samazināt naftas ieguves apjomu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+