Latvijā
Rīga

Pēc renovācijas durvis vērs RSU Anatomikums 0


Anatomikums Kronvalda bulvārī Rīgā
Anatomikums Kronvalda bulvārī Rīgā
Publicitātes foto

Nākampirmdien Kronvalda bulvārī Rīgā pēc rekonstrukcijas durvis vērs Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Anatomijas un antropoloģijas institūta (AAI) – Anatomikums, informē RSU.

Pēdējo gadu laikā īpaša uzmanība tika pievērsta anatomikuma telpu un tā apkārtnes labiekārtošanai – tika izremontētas iekštelpas, atjaunots ēkas iekšpagalms, fasāde un jumta konstrukcija, nomainīts jumta segums un ēkas logi. Savukārt 2019. gada nogalē anatomikuma teritorijā plānots atklāt mūsdienīgu RSU Anatomijas muzeju, kurā tiks piedāvāts ne tikai iepazīt vēsturiskos Jēkaba Prīmaņa anatomijas kolekcijas preparātus, bet arī tiks izveidota telpa daudzveidīgām sociālām, izglītojošām un kultūras aktivitātēm dažāda vecuma interesentiem.

Anatomikums atrodas Kronvalda bulvārī 9 un ir izvietots bijušā grieķu ortodoksālā semināra ēkās, kas celtas 1877. – 1879. gadā pēc baltvācu arhitekta akadēmiķa Heinriha Šēla (Heinrich Karl Schell, 1829. – 1909.) projekta.

Vienlaikus tiks atzīmēta arī institūta 20.gadadiena. Atklāšanas pasākumā interesentiem būs iespēja izstaigāt renovētās telpas un iepazīt tā jauno aprīkojumu. Tāpat pasākuma laikā RSU Medicīnas vēstures institūta direktors prof. Juris Salaks uzstāsies ar prezentāciju par AAI veidošanas vēsturi, savukārt institūta ilggadējā direktore prof. Māra Pilmane stāstīs par tā sasniegumiem 20 gadu laikā.

Izveidots 1997. gadā, RSU Anatomijas un antropoloģijas institūts ir kļuvis par topošo mediķu kalvi, bez kuras nevar kļūt par izcilu ārstu. Tā infrastruktūra ietver virkni specializēto iekārtu, piemēram, cietu audu griešanas ierīci Exact Grunding, virtuālo 3D sekcijas galdu Anatomage, Gintera fon Hāgensa preparātus, kā arī modernus pētniecības mikroskopus, kas ļauj institūtam realizēt augsti kvalificētu pedagoģisko, zinātnisko un ārstnieciski diagnostisko darbību.

“Bez anatomijas nav iedomājama slimību un to ārstēšanas izprašana, tāpēc mēs esam gandarīti, ka Rīgas Stradiņa universitātes medicīnas studentiem ir unikāla iespēja izcilu profesionāļu vadībā apgūt anatomijas un antropoloģijas pamatus – pašiem preparēt, izmantot moderno tehnoloģiju iekārtas. Anatomikuma telpu renovēšana ir vēl viens solis pretī labiekārtotai un patīkamai studiju videi, jo tik vērienīga Anatomikuma rekonstrukcija nebija notikusi kopš tā uzcelšanas,” uzsver RSU rektors, profesors Jānis Gardovskis.

LA.lv