Pasaulē
Eiropa

Pēc sakāves EP vēlēšanās Grieķijas premjers aicinās izsludināt pirmstermiņa vēlēšanas0


Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs
Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs
Foto – AFP/LETA

Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs svētdienas vakarā paziņoja, ka viņš nākammēnes aicinās izsludināt parlamenta pirmstermiņa vēlēšanas pēc viņa partijas sakāves svētdien notikušajās Eiropas parlamenta (EP) un pašvaldību vēlēšanās.

“Pēc pašvaldību vēlēšanu otrās kārtas [2.jūnijā] es lūgšu prezidentu [Prokopi Pavlopulu] nekavējoties izsludināt nacionālās vēlēšanas,” televizijas uzrunā sacīja Ciprs.

Iespējams šo vēlēšanu datums ir 30.jūnijs, ziņoja mediji.

Saskaņā ar daļējiem EP vēlēšanu rezultātiem pēc balsu saskaitīšanas apmēram trešdaļā vēlēšanu iecirkņu Cipra kreisā partija “Syriza” ieguvusi mazāk nekā 24% balsu, bet opozīcijā esošā konservatīvā partija “Jaunā demokrātija” saņēmusi vairāk nekā 33% balsu.

Pašvaldību vēlēšanās saskaņā ar pirmajiem rezultātiem “Jaunā demokrātija” uzvarējusi lielākajā daļā no Grieķijas 13 reģioniem.

“Es nebēgšu un neizbeigšu cīņu par vienlīdzību, solidaritāti, sociālu taisnīgumu,” sacīja Ciprs, kurš ir gados jaunākais Grieķijas premjerministrs pusotra gadsimta laikā un pirmais šīs valsts līderis, kas sevi atzinis par ateistu.

Vēlēšanu rezultāts (..) nav attaisnojis mūsu cerības,” teica Ciprs.

“Jaunās demokrātijas” līderis Kiriaks Micotakis pirms tam aicināja Cipru atkāpties no amata.

Parlamenta vēlēšanas Grieķijā līdz šim bija gaidāmas oktobrī, kad arī beigtos Cipra četru gadu amata termiņš.

LA.lv