×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
14. maijs, 2015
Drukāt

Pēc “saķeršanās” ar lidmašīnas stjuarti deputāts Kaimiņš paviesojies policijas iecirknī (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Arturs Kaimiņš Saeimā

Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš (LRA) trešdienas vakarā pēc “saķeršanās” ar aviokompānijas “airBaltic” stjuarti īslaicīgi paviesojies lidostas “Rīga” policijas iecirknī. Aģentūrai LETA parlamentārietis skaidro, ka domstarpības radušās lidmašīnas skaļrunī atskaņotā paziņojuma valodas dēļ, kā arī tāpēc, ka viņš atteicies izdzēst lidojuma laikā uzfilmēto videomateriālu.

Atgriežoties no komandējuma Lisabonā, Kaimiņš 13.maija vakarā ar avioreisu no Londonas ielidojis Rīgā. Lidostā viņu sagaidījuši policijas darbinieki, kuriem bijusi informācija, ka deputāts reisa laikā agresīvi uzvedies, liecina aģentūras LETA rīcībā nonākusī neoficiālā informācija. Savukārt Kaimiņš uzsver, ka policija viņu neaizturēja. Uz iecirkni lidostā “Rīga” deputāts esot devies brīvprātīgi, lai noskaidrotu situāciju. Policijas rīcībā nonākušo informāciju par viņa it kā agresīvo uzvedību Kaimiņš noraida.

Politiķis pastāstīja, ka, lidmašīnai nonākot Latvijas gaisa telpā, skaļrunī krieviski un angliski atskanēja informācija par pārsēšanās iespēju pasažieriem, kuri vēlas lidot uz citu galamērķi. Nospiežot pogu, Kaimiņš izsaucis stjuarti, lai noskaidrotu, kāpēc šī informācija atskanējusi krievu valodā, kas nav Eiropas Savienības (ES) oficiālā valoda, bet nav skanējusi latviešu valodā. Viņš uzsvēra, ka tas notiek laikā, kad Latvija ir prezidējošā valsts ES Padomē.

Stujarte deputātam esot paskaidrojusi, ka valodu izvēli nosaka kāda direktīva, turklāt parasti latvieši neizmantojot pārsēšanās iespēju. Pēc tam apkalpes pārstāve atnākusi pie Kaimiņa vēlreiz un informējusi, ka viņam ir tiesības rakstīt oficiālu sūdzību saistībā ar valodu dzirdētajā paziņojumā.

Deputāts sarunu ar stjuarti filmējis, un viņa pie politiķa esot pienākusi vēlreiz, aicinot izdzēst safilmēto. Kaimiņš, nepaaugstinot balsi, atteicies to darīt, jo neesot noteikumu, kas aizliedz filmēt lidmašīnā. Stujarte atbildējusi, ka tādā gadījumā tiks izsaukta policija. Izkāpjot no lidmašīnas, Kaimiņu patiešām sagaidījuši policijas darbinieki.

Uz iecirkni deputāts, pēc paša teiktā, devies brīvprātīgi, lai noskaidrotu situāciju. Pēc deputāta teiktā, atklājās, ka šis gadījums nav tiesībsargu kompetencē, tāpēc protokolu viņam neviens nenoformēja.

Deputāts aģentūrai LETA sacīja, ka stjuartes izteikumus uzskata par draudiem, taču skaidri neatbildēja, vai saistībā ar tiem kādam sūdzēsies. Kaimiņš apkalpes pārstāves rīcību vērtē kā nepareizu un nekompetentu, savukārt, ja stjuartei esot kādas pretenzijas pret deputātu, viņa varot izmantot likumā paredzētās iespējas un sūdzēties.

Par latviešu valodas neizmantošanu avioreisā Kaimiņš apņēmies prasīt atbildību no “airBaltic”.

Jautāts, vai par šo gadījumu tiešām stāsta taisnību, nevis sniedz nekorektu informāciju, kā to jau darīja pēc iesaistīšanās konfliktā Vecrīgā, deputāts atbildēja, ka “laiks rādīs”.

Kā norādīja “airBaltic” korporatīvo komunikāciju viceprezidents Jānis Vanags, Kaimiņa lietā patlaban notiekot izmeklēšana. Vienlaikus viņš uzsvēra, ka “airBaltic” prioritāte ir runāt klienta valodā. Ņemot vērā, ka lidsabiedrība lido uz 60 galamērķiem, kompānijas pārstāvji mēģinot visos šajos virzienos runāt klienta valodā, ņemot vērā, ka kompānija orientējas arī uz tranzīta pasažieriem, kas ir puse no apkalpotajiem klientiem. Piemēram, “airBaltic” darbinieki kopumā pārvaldot 30 valodas, vai tā būtu somu, vai lietuviešu. Ja notiek lidojums uz Pizu, tad klientam ir pieejama informācija itāļu valodā. Vanags skaidroja, ka jebkuram latviski runājošam pasažierim esot iespējams vērsties pie lidsabiedrības pārstāvja, un viņam tikšot sniegta visa interesējošā informācija latviešu valodā.

Kā ziņots, Kaimiņam jau iepriekš bijušas darīšanas ar policiju, kad viņš iesaistījās konfliktā Vecrīgā.

Parlamentārietis decembrī apmeklēja izklaides vietas Vecrīgā, lietoja alkoholu un iekļuva konfliktā. Sākotnēji gan viņš noliedza, ka lietojis alkoholu, bet pēc vairākām dienām tomēr atzina pretējo. Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija konstatēja deputāta ētikas kodeksa pārkāpumu viņa rīcībā un par to piemēroja rakstveida brīdinājumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. 100% taisnība deputātam. Te ir Latvija un jālieto latviešu valoda + k’da EU valoda be ne okupantu un agresoru valodu. Pat policistiu, izrādās to saprtauši. Tikai ne lidsabiedrības vadība. SAB jāpārbauda vai šajā lidsabiedrībā nav krievu aģentūra. Bez jokiem!

 2. Šoreiz Kaimiņš ir rīkojies pareizi un Latvijas deputāta cienīgi. Jāizbeidz piesārņot Latvijas vide ar krievu valodu.

 3. 100% piekrītu Kaimiņa rīcībai.Tas pats notiek uz Tallink prāmja Rīga-Stockholma.Kādā sakarā tur figurē krievu valoda?Ne Zviedrijā,ne Latvijā krievu valodai nav nekāda sakaraŪn tie braucēji no citām valstīm lieto angļu valodu.Briesmīgākais,ka koplietošanas telpās televīzija rāda tikai Krievijas!!! programmas,kā ”HTB”un pasažieri spiesti klusīties Krievijas ziņas.

 4. Domāju, ka Kaimiņš rīkojās pareizi. Kāpēc “air Baltic” nelieto latviešu valodu? Bet ja kāds grib ceļot
  pa Eiropu un nepatīk latviešu valoda, lai klausās angļu valodu. Krievu valodas lietošana te ir pilnīgi nevietā.
  Kam mēs izdabājam?

  • tipisks tūdaliņš Atbildēt

   krieviski un angliski stāstija ko? kā pārsēsties. tātad izvelejās pareizās valodas dotajai mērķauditorijai. ne jau nu latvieši tur tagad masveidā pārsēžas tālāklidošanai bet kā reiz krievi un ārzemnieki. jebkurš evi cienoš uzņemejs runā valodā kurā runā viņa klientu vairākums. tas ka trīs latvieši tur pa vidu gadās un protestē par ” valsts valodas nelietošanu” ir viņu pašu problēma.
   ari filmet un fotografet ar īsti neļauj nevienā lidmašīnā, jo galu galā varbut ka to dara gatavojot teroraktu…. tā ka kaimiš šoreiz atkal dzen savu taisnibu kas ne tuvu nav taisniba

   • latviešu kā tādu eksistence uz Zemes ir problēma ?
    .
    Ko nozīmē “tūdaliņš” – necieņa pret latviešiem kā etnosu, latviešu kultūras apņirgšana ?
    .

Draugiem Facebook Twitter Google+