Mobilā versija
+7.0°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
25. augusts, 2015
Drukāt

Pēc seksuālas vardarbības pret zīdaini bāriņtiesa policijai lūdz izvērtēt mātes atbildību

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

Pēc seksuālas vardarbības pret zīdaini Kokneses novada bāriņtiesa vērsusies policijā lūdzot izvērtēt mātes atbildību, aģentūrai BNS otrdien pastāstīja bāriņtiesas vadītāja Silvija Vēze.

Bāriņtiesai līdz šim nebija iemesla domāt, ka māte nerūpējas par ģimenē augošajiem diviem bērniem.

“Esam lūguši policijai uzsākt kriminālprocesu, lai izvērtētu mātes atbildību. Esam nosūtījuši vēstuli ģimenes ārstam, lai iegūtu informāciju par bērna veselību, kā arī esam lūguši informāciju bērnu slimnīcai,” pavēstīja Vēze.

Viņa uzsvēra, ka šobrīd nav pamata lemt par to, ka māte pati nevarētu rūpēties par saviem bērniem. “Šobrīd, nē,” sacīja Vēze. Ģimenē aug pusaudzis un nepilnu gadu vecs bērns.

Sieviete ir deklarējusies Koknesē, kur viņai piešķirts divistabu dzīvoklis, bet vasaru viņa pavadīja pie mātes Iršu pagastā. Sievietei ir maznodrošinātās statuss.

Zīdaiņa māte apgalvojusi, ka notikuma dienā nebija lietojusi alkoholu. Otrdien bāriņtiesas darbinieki ar māti tiksies vēlreiz bērnu slimnīcā, kur šobrīd atlabst 10 mēnešus vecais mazulis.

Bāriņtiesai ir jāiesniedz ziņojums par bērnu tiesību nodrošinājumu Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijai (VBTAI).

Jau ziņots, ka 22.augustā no medicīnas iestādes policija saņēma informāciju par iespējamu seksuālu vardarbību pret 10 mēnešus vecu meiteni. Aizdomās par nodarījumu tika aizturēts 1961.gadā dzimis vīrietis.

Policija ir sākusi kriminālprocesu pēc 160.panta 6.daļas par seksuālu vardarbību. Vīrietim tika piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

Bērna stāvoklis pēc veiktajām operācijām ir apmierinošs, pirmdien vēstīja Bērnu klīniskā universitātes slimnīca.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+