×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
7. decembris, 2013
Drukāt

Pēc sertificētu būvinženieru atzinuma saņemšanas darbu atsāk arī “Rimi” (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Pēc sertificētu būvinženieru atzinuma saņemšanas darbu šodien atsācis arī SIA “Wenden Baltika” piederošais tirdzniecības centrs Deglava ielā 110, kurā atrodas arī veikals “Rimi”, informēja “Rimi Latvia” nekustamo īpašumu un tirdzniecības centru attīstības direktors Didzis Kirstuks.

Kā ziņots, “Maxima Latvija” ir saņēmusi oficiālu neatkarīgu ekspertu-būvinženieru slēdzienu, ka tirdzniecības centra “Sahara” ēka ir apmierinošā tehniskā stāvoklī un šodien darbs veikalā ir atsākts, informēja mazumtirgotāja preses sekretārs Jānis Beseris.

Tirdzniecības centrs Deglava ielā 110 ir drošs, un šo ēku drīkst ekspluatēt, atzinis Latvijas Inženierkonsultantu asociācijas valdes loceklis, sertificēts būvinženieris, SIA “Būvniecības konsultants” vadītājs Egils Morītis, kā arī SIA “AI Engeneering” valdes loceklis Ivans Kirilovs, kuram ir sertifikāts ēku tehniskajā apsekošanā. Atzinums sniegts pēc vakar sāktās tehniskās apsekošanas šajā objektā, pārbaudot Rīgas pilsētas būvvaldes medijiem izplatīto informāciju.

“Rimi Latvi” prioritāte ir pircēju un darbinieku drošība, tāpēc “Rimi Latvia” operatīvi piesaistīja neatkarīgu, sertificērtu būvinženieru grupu, kas, izmantojot pacēlājus, pārbaudīja SIA “Wenden Baltika” piederošā tirdzniecības centra konstrukcijas. Ņemot vērā saņemto pozitīvo atzinumu un SIA “Wenden Baltika” sniegto skaidrojumu, “Rimi” nolēmis atsākt veikala darbību.

Ne SIA “Wenden Baltika”, ne SIA “Rimi Latvia” joprojām nav saņēmis nekādu informāciju par ēkas tehnisko stāvokli no Rīgas pilsētas būvvaldes. Taču Rīgas pilsētas būvvaldes medijiem izplatītā informācija liecina, ka būvvaldes speciālisti veikuši tikai vizuālu ēkas apskati, nevis tehnisko apsekošanu, veicot reālu konstrukciju pārbaudi. Komentējot būvvaldes novēroto jumta konstrukciju jeb siju izlieci, sertificēto būvinženieru grupa norāda, ka šai ēkai laika gaitā ir veidojušies metāla konstrukciju izliekumi, taču tie nekādā veidā nav bīstami cilvēku drošībai, un ēku drīkst ekspluatēt. Kā tas jau ticis darīts līdz šim, ekspluatācijas laikā jāparedz regulāra sniega tīrīšana no jumta.

Ēkas īpašnieks SIA “Wenden Baltika” un īrnieks SIA “Rimi Latvia” norāda, ka Rīgas pilsētas būvvaldei konstrukciju drošību pārbaudei būtu vēlams veikt ne tikai vizuālo apskati, bet arī tehnisko apsekošanu. Tādējādi tiktu novērsta nepārbaudītas informācijas izplatīšana, kas sabiedrībā vairo trauksmes sajūtu un nepamatoti kaitē iesaistīto uzņēmumu tēlam.

“Wenden Baltika” vadītājs Andžejs Neguliners aģentūrai LETA sacīja, ka pagaidām vēl nav domāts, vai uzņēmums pieprasīs Rīgas pilsētas būvvaldei paskaidrojumus par nepārbaudītas informācijas izplatīšanu. “Par to domāsim pirmdien, taču patlaban nav šādu plānu – prasīt skaidrojumu. Varu apstiprināt, ka tirdzniecības centrs atsācis darbu pilnā apjomā,” piebilda Neguliners.

Kā ziņots, vakar, pārbaudot sabiedriskas nozīmes ēkas, būvuzņēmuma SIA “Re&Re” objektus, kā arī Rīgas veikalus “Maxima”, “Rimi” un “Supernetto”, Rīgas pilsētas būvvalde divos no tiem konstatējusi iespējamu konstrukciju nestspējas apdraudējumu. Šīs ēkas ir “Rimi” veikals Augusta Deglava ielā 110 un veikals “Maxima” tirdzniecības centrā “Sahara” Lubānas ielā 117a. Reaģējot uz informāciju, abi lielveikalu operatori nolēma šīs tirdzniecības vietas uz laiku slēgt.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. kas viņus sertificēja? Atbildēt

    tādi paši duraki

Draugiem Facebook Twitter Google+