Dabā
Laika ziņas

Pēc siltuma rekorda nāks aukstā fronte. Vai sekos aukstuma vilnis?0

Foto: LA.lv

Naktī uz svētdienu Latviju no ziemeļrietumiem šķērsos aukstā atmosfēras fronte, tādēļ debesis apmāksies un daudzviet uzpilinās lietus, prognozē sinoptiķi.

Dienvidrietumu vēju nomainīs ziemeļrietumu vējš, tas pūtīs mēreni. Gaisa temperatūra pazemināsies līdz -1..+4 grādiem. Sākot ar sestdienas vakaru, ceļi vietām apledos.

Svētdien pārsvarā būs sauss un saulains laiks, bet Kurzemes dienvidrietumos gaidāmas apmākušās debesis un neliels lietus. Pūtīs lēns līdz mērens rietumu, ziemeļrietumu vējš un gaisa temperatūra būs +2..+8 grādi.

Rīgā naktī gaidāms apmācies laiks un iespējamas dažas lietus lāses. Diena būs pārsvarā saulaina, pūtīs mērens ziemeļrietumu vējš. Gaisa temperatūra no rīta noslīdēs līdz +2 grādiem un dienā sasniegs +5 grādus.

Savukārt sinoptiķis Jānis Trallis savā tviterkontā sestdien no rīta prognozēja, ka nākamās nedēļas vidū gaidāms aukstuma vilnis: “Sinoptiskā situācija šobrīd un viena no prognozēm nākamās nedēļas vidum. 850hPa temperatūra var pazemināties par 25 grādiem. Sagaidāms, ka aukstuma vilnis būs aptuveni trīs dienas garš.”

Arī citi viņa ieraksti vēsta par aukstuma viļna tuvošanos:”ECMWF nākamās nedēļas otrajā pusē prognozē salu, kas daudzviet būs kailsals, sniega klātajos valsts austrumu novados līdz -15 grādiem.”

LA.lv