×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
31. oktobris, 2012
Drukāt

Pēc sinoptiķu aplēsēm, Latvijā turpinās rudens

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

”Ne rozes būs, ne apsnigušas,” tā par tuvākajās dienās gaidāmajām laika ap­stākļu izmaiņām teic Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) prognožu nodaļas vadītājs Andris Vīksna.


Vakar daudzviet Latvijā gan vēl bija sniega sega, īpaši austrumu daļā. Piemēram, Priekuļos sniega kārta bija 24 cm bieza. Tikmēr Kurzemes pusē lielākā sniega kārta bija Stendē – vairs tikai 2 centimetri. Naktī uz ceturtdienu gaisa temperatūra šur tur vēl būs nedaudz mīnusos, taču, sākot no piektdienas, atgriezīsies stabili plusi. Dienā pat līdz +9°, naktī +3…+7°. ”Nākamajā nedēļā nokrišņi no sniega pāries lietū un lietus kausēs sniegu,” paredz A. Vīksna. Atbilstoši sinoptiķu aplēsēm skaitās, ka Latvijā turpinās rudens. Ziema iesākas tad, kad vidējā gaisa temperatūra dienā uz ilgāku laiku ir zem nulles, skaidro A. Vīksna. Paredzams, ka šāda ziema ar gaisa temperatūru mīnusos un pastāvīgu sniega segu sāksies novembra vidū. Līdz tam temperatūra un nokrišņu daudzums gaidāms ap normu. ”Nekas sevišķs,” salīdzinot prognozi ar citiem gadiem, vērtē A. Vīksna.

Decembrī pat varot atkal atnākt nosacīts siltuma vilnis – līdzīgi kā bija pagājušajos Ziemassvētkos, tomēr droši apgalvot to vēl nevar. Tikpat labi var atkārtoties aukstuma vilnis, ko tik agri prognozēt neesot iespējams.

Lai prognozes būtu precīzākas, noder arī iedzīvotāju sniegtās ziņas par faktiskajiem laika apstākļiem. Līdz ar to iedzīvotāji ir aicināti sadarboties ar LVĢMC. Ja esat nofotografējis pārsteidzošu skatu vai parādību apvidū, kur nav izvietota novērojumu stacija, nosūtiet fotogrāfiju pa e-pastu: informacija@lvgmc.lv, klāt pievienojot datus par vietu un laiku. Jau šobrīd centra mājaslapā meteo.lv var apskatīt iedzīvotāju iesūtītās fotogrāfijas. Tur skatāms, ka, piemēram, Ieva Daugavgrīvā 26. oktobra pēcpusdienā novērojusi lielus krusas graudus ar diametru līdz pat vienam centimetram. Gints no Bērzkroga ziņojis, ka 27. oktobrī sniega biezums bijis 46 cm.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+