×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
21. janvāris, 2016
Drukāt

Pēc sirds vārstuļa operācijas Vējonim var tikt noteikta viegla invaliditātes pakāpe (17)

Foto - LETAFoto - LETA

Ja Valsts prezidents Raimonds Vējonis vērsīsies Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijā ar lūgumu izvērtēt savu veselības stāvokli pēc viņam veiktās sirds vārstuļa operācijas, komisija viņam noteiks invaliditāti.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja komisijas vadītāja vietnieks Māris Andersons, gadījumos, kad veikta sirds vārstuļa nomaiņa pret protēzi, ārstu komisija nosaka cilvēkam invaliditāti. Andersons gan atzīmēja, ka cilvēkam šādā gadījumā pašam jāvēršas komisijā, jo “ar varu invaliditāti nenosaka.”

Pie vārstuļa nomaiņas tiek noteikta beztermiņa invaliditāte.

Taujāts, vai šāda invaliditāte ietekmē darba spējas, Andersons sacīja, ka, piemēram, šādā gadījumā, vārstuļa protēze tiek likta ar mērķi kompensēt traucējumus. Viņš atzīmēja, ka šādu cilvēku stāvoklis ir normāls un viņi var normāli funkcionēt, tomēr, ņemot vērā, ka sirdī ir ievietota protēze, noteikumi paredz invaliditātes noteikšanu.

Ārsts arī atzīmēja, ka invaliditāte obligāti nenozīmē, ka cilvēkam ir ietekmētas darba spējas, bet teorētiski šāda iespēja pastāv.

Vaicāts, kura invaliditātes pakāpe šādos gadījumos tiek piešķirta, Andersons sacīja, ka gadījumos, kad nomainīts tikai sirds vārstulis, piešķir vieglāko – trešo jeb mēreno pakāpi.

Savukārt, ja radušās kādas komplikācijas, iespējams noteikt arī smagāku.

Tāpat cilvēkam ar noteiktu invaliditāti pienākas valsts maksāta invaliditātes pensija. Pensijas apmēru aprēķina Valsts sociālas apdrošināšanas aģentūra.

Jau ziņots, ka Vējoņa veselības stāvoklis pēc vakar piedzīvotās sirds operācijas ir stabils – viņš ir pamodies un var sarunāties ar dežurējošo ārstu.

Prezidents patlaban atrodas intensīvās terapijas palātā, lai medicīnas personāls operatīvi varētu sekot līdzi viņa veselības stāvokļa rādītājiem. Pēc šāda veida operācijām pacienti intensīvās terapijas palātā parasti pavada aptuveni nedēļu, bet pēc tam tiek pārvesti uz Kardioloģijas centra nodaļu.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Kas tas par ārstu,kurš pirms laika izplata tik briesmīgas lietas? Vajadzētu runāt tikai cerīgas lietas un sūtīt pozitīvu enerģiju un mīlestību! Viss būs labi,ja vienosimies kopējā aizlūgšanā, nevis izplatīt tenkas!

 2. Ja ar tam Vējonim sakarā ar to vārstuli noteiks invaliditāti,
  nekas briesmīgs nebūs.
  Jāstrādā ta ar galvu, nevis jāskrien krosus.

 3. Tas uz Āboltiņas sirdsapziņas,jo normāla cilvēka nervi nespēja izturēt to šļuru,ko vārīja tur augšā,lai apmierinātu savas ambīcijas.Lai dievs dod prezidentam izveseļoties un izturēt

 4. Un kā ir tad, ja ievietoti stenti un medikamenti jālieto visu atlikušo dzīvi?

 5. Nu un kam jums vajadzīga tā trešā invaliditātes grupa- tai jūsu māsīcai vai kam vēl? Kā jums dzīvē tā var palīdzēt?

 6. Invaliditātei ir I , II , III grupa, nevis
  viegla vai smaga !!

 7. Ta nu gan! Bet kad cilvēks 20 gadus jau mocās ar vēzi, atsāka jebkādu grupu.

 8. Kāda tā ir ,vieglas invalidātes pakāpe -manai māsai arī ir sirds vārstulis ielikts mākslīgais,bet viņai nav piešķirta neviena invalidātes pakāpe ! Kā tad tā ,lūdzu paskaidrojiet ????

  • Kā aģentūrai LETA pastāstīja komisijas vadītāja vietnieks Māris Andersons, gadījumos, kad veikta sirds vārstuļa nomaiņa pret protēzi, ārstu komisija nosaka cilvēkam invaliditāti. Andersons gan atzīmēja, ka cilvēkam šādā gadījumā pašam jāvēršas komisijā, jo “ar varu invaliditāti nenosaka.”

  • Nu nesaka tavai māsai, ka viņai pienākas invaliditāte. Cūcība protams.

   • NE TIKAI TO VIEN NESAKA KAS PIENĀKAS !!!
    SLĒPJ, KĀDA BŪS TURPMĀKĀ DZĪVE(jo tu jau neprasīji !!! )!
    RAKSTA BEZJĒGĀ ZĀLES, KAS NEKO NEPALĪDZ !

  • …ar varu indivilidati nenosaka..Protams ,ka ne.. Bet vai arsta pienakums nebutu paskaidrot par to ko vinam dariit ja redz ka pacientam nepieciesama grupa veselibas deel.? Tapec jau cilveki iet pie arstiem lai tiktu skaidriba ar veselibu.

   • Daļēji tā.
    Radio, televīzijās, portālos tik daudz “tukšas” “informācijas”
    lai aizpildītu vietu, raidlaiku, kuras vietā varētu skaidrot
    iedzīvotājiem viņu tiesības, bet nekā !
    Žvadzina tik tukšo un jūtas apmierināti.

    • Taisniba gan,..nu var redzeet cik daudz par mums,latviesiem tiek domaats. Informacija veselibai tiesaam skopa-tik dzird par vakcinaam,medicinas maksas paaugstinasanu. …

Draugiem Facebook Twitter Google+