×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.4°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
18. aprīlis, 2012
Drukāt

Pēc skaistumkopšanas procedūras – komplikācija? ATBILD neiroloģe

limfo

Uz Jūsu jautājumiem atbild klīnikas “Headline” un SIA “DaiMed” neiroloģe Sandra Vestermane.

Līdz 30. aprīlim varat uzdot jautājumu ŠEIT.

 

Izmantojot atlaižu kuponu, aizgāju uz limfodrenāžas procedūru (“saspiedošie” zābaki, josta vēderam un rokām), pusstundu garu procedūru. Jau pēc pirmās vakarā jutu jocīgas sajūtas kājas lejasdaļā – tāda kā pulsēšana (līdzīgi man bija, kad stilbā bija milzīgs zilums – reaģēja kājas lejasdaļa), bet otrā dienā bija pārgājis. Bet pēc nākamās reizes jocīgās sajūtas sākās rokā. Un turpinās jau 2 nedēļas! Nav ļoti izteiktas, bet tomēr jūtamas: tāda kā elektrība, it kā tirpoņa… Izteiktāk, ja kaut kas jādara ar rokām. Sazinājos ar savu ārstu un nospriedām, ka pāries (paliek mazāk, bet vēl nav pārgājis), droši vien par stipru saspiests, varu vien uz masāžu paiet. Aptiekā ieteica padzert Ginku.
Ar ko Jūs skaidrojat šīs izpausmes? Vai tās varētu liecināt par kādu veselības problēmu (kurā virzienā)? Piebildīšu, ka sajūtas bija pieņemamas, jā, 2. reizē vienai rokai bija par stipru (bet ne “cietušajai” rokai), bet tad arī palūdzu uzlikt vājāk.
Cik zinu, man nav neviena no kontrindikācijā minētajām problēmām – vēnas nav izspiedušās u.tml.
Prātīgāk droši vien šīs procedūras neturpināt (pagaidām neesmu bijusi)?

 

Jūsu aprakstītie simptomi liecina par roku un kāju nervu kompresiju/saspiedumu, jo, acīmredzot jums procedūras laikā pielietotais spiediens ir bijis par lielu. Lai noteiktu nervu bojājuma līmeni, smaguma pakāpi, ir nepieciešams objektīvs novērtējums un, iespējams, neirofizioloģiski izmeklējumi (ja sūdzības saglabājas ilgāk par 2-3 nedēļām).
Tādēļ procedūras turpināt noteikti nedrīkst! Un ja simptomi saglabājas, es ieteiktu neatlikt neirologa apmeklējumu, lai pēc iespējas ātrāk varētu uzsākt adekvātu ārstēšanu.

 

Vēlos pajautāt 2 lietas – kāpēc jau pāris mēnešus sāp ceļgalā kāja (nevis iekšā, bet no kājas ārpuses) un tikai tad, kad ceļu kāju uz augšu; otrs – kādu līdzekli ieteiktu mierīgākam prātam, mācoties autokursos, jo braukšanas reizēs nemitīgi cīnos ar stresu?

 

1. Sāpes ceļgalā var būt saistītas ne tikai ar ceļa problēmām, bet arī ar funkcionāliem mugurkaula-muskuļu traucējumiem. Tādēļ, lai varētu šo problēmu atrisināt, būtu objektīvi jāizmeklē celis un mugura, lai varētu ieteikt Jums piemērotu ārstēšanu.
2. Vadot automašīnu, principā ir aizliegts lietot nomierinošus preparātus. Es ieteiktu apgūt kādu relaksācijas un paškontroles metodi, izanalizēt stresa un baiļu cēloņus, iespējams konsultēties ar psihologu. Tas viss Jums var noderēt ne tikai vadot automašīnu, bet arī citās dzīves situācijās labākai stresa pārvaldīšanai ilgtermiņā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+