×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
25. oktobris, 2012
Drukāt

Pēc slepenas ANO informācijas noplūdes Krievijas pieprasa sodīt diplomātus un žurnālistus

Foto - AFPFoto - AFP

Reaģējot uz slepenas informācijas noplūdi pēc slēgtas ANO Drošības padomes sēdes Sīrijas jautājumā, Krievija aicināja saukt pie atbildības ar šo lietu saistītos diplomātus un žurnālistus, atņemot tiem ANO akreditāciju.

Krievijas vēstnieks ANO Vitālijs Čurkins (attēlā) pauda dziļu neapmierinātību, ka daži diplomāti ziņu aģentūrai “Reuters” atstāstījuši ANO un Arābu līgas īpašā sūtņa Lahdara Brahimi sēdes laikā teikto, proti, ka Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīms ir atbalstījis viņa ierosinājumu un piekritis ievērot pamieru musulmaņu svētku “Eid al Adha” laikā. “Ir nožēlojami, ka kāds “Reuters” izplata informāciju vai dezinformāciju no Drošības padomes konsultāciju telpas. Tas ir skandalozi, tas jau iepriekš ir pieredzēts. Es ceru, ka viņiem labi samaksāja,” sacīja Čurkins.

Jautājumu par informācijas noplūdi Krievija iekļāva arī sanāksmes darbakārtībā un aicināja ANO sekretariātu izmeklēt šo lietu. “Mēs to uzskatām par nopietnu profesionālās ētikas pārkāpumu, tādēļ mēs pret to cīnīsimies, un, ja būs vajadzīgs, atņemsim iesaistītajiem ANO akreditāciju,” brīdināja Čurkins. “Mēs nevēlamies kārtējo Mērdoka seriālu Apvienotajās Nācijās,” viņš piebilda, acīmredzot ar to domājot telefonsarunu noklausīšanās skandālu mediju magnētam Rūpertam Mērdokam piederošajos britu plašsaziņas līdzekļos.

Arī citas ANO Drošības padomē pārstāvētās valstis, tostarp ASV, iepriekš sūdzējušās par informācijas noplūdi no slēgtām padomes sēdēm, taču iepriekš nav izskanējuši aicinājumi atņemt akreditāciju ar noplūdi saistītajiem diplomātiem vai žurnālistiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+