×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
19. augusts, 2013
Drukāt

Pēc slimības mūžībā aizgājis Latvijas Nacionālā baleta solists Aleksejs Avečkins

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pirmdienas rītā pēc smagas slimības mūžībā aizgājis viens no izcilākajiem Latvijas Nacionālā baleta solistiem – premjers Aleksejs Avečkins, “LA.lv” informēja Latvijas Nacionālās operas (LNO) sabiedrisko attiecību vadītāja Ieviņa Ancena.

 

Avečkins dzimis 1976.gada 26.maijā Baltkrievijā, Brestā. 1994.gadā viņš absolvējis Baltkrievijas Baleta akadēmiju un no 1994.gada līdz 1998.gadam bija Baltkrievijas Lielā Akadēmiskā operas un baleta teātra solists. Latvijas Nacionālā baleta trupā Avečkins dejoja kopš 1998. gada.

Viņa repertuārā bijušas daudzas vadošās lomas, piemēram, prinči Dezirē, Riekstkodis un Alberts, Hozē, Romeo, Slors, Otello un daudzas citas.

Mākslinieka talants novērtēts ar daudzām godalgām. Viņš bijis Helsinku baleta mākslinieku konkursa diplomands (2001), saņēmis “Aldara” Starptautisko Gada balvu operai (1999), Lielo Mūzikas balvu (2002) un Spēlmaņu nakts balvu kā Gada labākais baleta mākslinieks (1999, 2008, 2012).

Mākslinieks piedalījies viesizrādēs Anglijā, Francijā, Ķīnā, Vācijā, Austrijā, Holandē, Beļģijā, ASV, Itālijā, Dānijā, Somijā, Krievijā gan kopā ar LNO baleta trupu, gan ar citām kompānijām un kā patstāvīgs viesmākslinieks.

“Ir neizsakāmi smagi… No dzīves aizgājis ļoti gaišs, poētisks cilvēks: otru tik sirsnīgu un pretimnākošu kolēģi grūti iedomāties! Mūsu baletam tas ir ļoti smags, neaizstājams zaudējums: vairs nebūs viņa radīto stalto un mīlošo prinču, nebūs kaislīgo mīlētāju… Par ideālu partneri viņu sauca ikviena balerīna, visas prīmas viņu uzskatīja par savējo,” saka Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis.

Skatuves dejas pasniedzēja, profesore un Latvijas Nacionālā baleta repetitore Gunta Bāliņa atzīmē, ka Avečkins bijis radošs, vienmēr izpalīdzīgs un atsaucīgs, perfekts sava amata meistars, kurš vienmēr visu darīja ar pilnu atdevi.

“Ikviens varēja apskaust Alekseja darba spējas: katru mazāko niansi viņš slīpēja bezgalīgi! Neskatoties uz premjera statusu, nekad neatteica savu padomu jaunajiem kolēģiem. Tomēr vienlaikus Aleksejs bija noslēgts: nekad nestāstīja par savām likstām vai sāpēm, nekad citus neapgrūtināja ar savām problēmām … Māksla un teātris bija visa viņa dzīve,” skumju brīdī pārdomās dalās Bāliņa.

LNO izsaka visdziļāko līdzjūtību Alekseja Avečkina tuviniekiem.

Atvadīšanos no Avečkina notiks trešdien, 21.augustā, plkst.14 LNO Beletāžas zālē. 7.septembrī izcilā baleta mākslinieka piemiņai tiks veltīts P.Čaikovska balets “Gulbju ezers”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+