×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
14. aprīlis, 2014
Drukāt

Pēc spaisu lietošanas svētdien slimnīcā nonākuši seši cilvēki (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Psihotropie augu maisījumi tā dēvētās "legālās narkotikas".

Pēc jauno psihoaktīvo vielu lietošanas svētdien slimnīcās tika nogādāti seši cilvēki, tostarp divas 13 gadus vecas pusaudzes, pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Inga Vītola.

Abas meitenes smēķējušas šīs vielas kopā, un šis gadījums noticis Rīgas reģionā. Vēl Rīgā slimnīcās nogādāti trīs cilvēki vecumā no 24 līdz 26 gadiem, kuri lietojuši narkotiskos augu maisījumus.

Tāpat mediķu palīdzība bija nepieciešama 34 gadus vecam vīrietim Kurzemē. Policisti šo vīrieti atrada mežā, un ar viņu nebija iespējams kontaktēties, tāpēc tika izskauti ātrās palīdzības mediķi. Kad viņi ieradās uz notikuma vietas, vīrietis bija pie samaņas, tomēr tika nolemts nogādāt viņu slimnīcā.

Jaunās psihoaktīvās vielas ir bīstamas veselībai, un to lietošana var izraisīt smagus veselības traucējumus – garīgās veselības pasliktināšanos, apziņas traucējumus, sirdsdarbības traucējumus, krampjus, dzīvībai bīstamas traumas un nāvi.

Kā ziņots, 9.aprīlī stājas spēkā grozījumi Krimināllikumā, kas paredz kriminālatbildību personām, kuras pārdod tā dēvētos narkotiskos augu maisījumus, ja to apritei piemērots pagaidu aizliegums.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kas ir spaisa sastaavdaljas kjiimikju valodaa? Kaads var mani informeet?

Draugiem Facebook Twitter Google+