×
Mobilā versija
+20.3°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
2. marts, 2015
Drukāt

Pēc sprādziena deviņu stāvu mājā Ventspilī dzīvokļos nevar atgriezties trīs ģimenes

Foto-LETAFoto-LETA

Ventspilī, Saules ielā, deviņstāvu mājas septītā stāva dzīvoklī notika gāzes eksplozija, kā rezultātā tika deformēta ēkas ārsiena sestajā un septītajā stāvā un izcēlās ugunsgrēks.

Pēc gāzes eksplozijas deviņu stāvu mājā Ventspilī dzīvokļos pagaidām nevar atgriezties trīs ģimenes, aģentūrai BNS pastāstīja “Ventspils nekustamie īpašumi” valdes priekšsēdētājs Valdis Lesiņš.

Sestdien, plkst.11.43 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēmis informāciju, ka Ventspilī, Saules ielā kādā deviņu stāvu ēkas septītajā stāvā dzīvoklī izcēlies ugunsgrēks, aģentūrai BNS pastāstīja VUGD pārstāve Viktorija Gribuste.

Ierodoties glābējiem, konstatēts, ka dzīvokļa virtuve un koridors deg astoņu kvadrātmetru platībā. Brīdī, kad ieradušies ugunsdzēsēji, notikusi gāzes eksplozija, bojājot ēkas ārsienu. Glābēji no ēkas evakuējuši 21 cilvēku. Eksplozijā cietušā dzīvokļa iemītniece nogādāta slimnīcā veselības pārbaudes veikšanai.

Trīs dzīvokļu iemītniekiem nav atļauts atgriezties savos mājokļos līdz eksperta slēdzienam, kurš varētu tikt paziņots pirmdienas laikā.

Ģimene, kas dzīvoja zem dzīvokļa, kurā notika sprādziens, ir izmitināti Ventspils Augstskolas dienesta viesnīcā, savukārt izdegušā dzīvokļa iemītnieki, kā arī cilvēki, kas dzīvo virs tā, pagaidām ir izmitinājušies pie saviem bērniem.

Lesiņš pavēstīja, ka pēc ugunsgrēka, piesaistot būvinženieri Raimondu Bretšneideru, ēka tika pārbaudīta, un šobrīd eksperts gatavo slēdzienu par nesošo paneļu atbilstību ekspluatācijas prasībām, kā arī tiks dots mezglu risinājums, kādā veidā veikt paneļu nostiprināšanu. Tāpat uz plaisām esot saliktas kontrolmarkas, lai redzētu, vai plaisas ēkas paneļos progresē.

Lesiņš norādīja, ka, ja eksperta slēdziens būs pozitīvs, atgriezties dzīvoklī varēs astotā stāva iedzīvotāji, savukārt sestā un septītā stāva iedzīvotāji nevarēs atgriezties dzīvokļos, kamēr nebūs veikta sienu siltināšana, kas varētu prasīt laiku līdz diviem mēnešiem.

Ģimenes, kura pašlaik ir izmitināta Ventspils Augstskolas dienesta viesnīcā, dzīvoklis esot apdrošināts, tostarp arī kopīpašuma daļas, kā arī līgumā ietvertas pagaidu īres izmaksas, pauda Lesiņš. Viņš norādīja, ka “Venstpils nekustamie īpašumi” aicina visus iedzīvotājus, kuru dzīvokļi ir cietuši, informēt par noslēgtiem apdrošināšanas līgumiem, lai pašvaldība var informēt apdrošinātājus par zaudējumiem, kas radīti kopīpašumam.

Negadījuma iemesli pagaidām nav skaidri.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+