×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
23. marts, 2016
Drukāt

Pēc teroraktiem Briselē Rīgā pastiprina policijas patruļas

Foto-LETAFoto-LETA

Valsts policija papildu likumsargu skaitu Rīgas lidostā, autoostā un Centrālajā dzelzceļa stacijā nodrošinās tik ilgi, cik nepieciešams, teica Valsts policijas preses pārstāve Sigita Pildava, kura konkrētu termiņu neminēja.

Papildu policisti šajās vietās dežurē, lai iedzīvotājos vairotu drošības sajūtu. Kopš vakardienas šajos objektos nekādi incidenti nav novēroti, norādīja Pildava.

Jau ziņots, ka saistībā ar teroraktiem Briselē Drošības policija (DP) vakar rekomendējusi pastiprināt preventīvos drošības pasākumus Rīgas starptautiskajā lidostā, Centrālajā dzelzceļa stacijā un Rīgas starptautiskajā autoostā. DP rekomendējusi piesaistīt papildu drošības personālu un pastiprināt uzmanību aizdomīgu personu aktivitātēm šajos objektos un to tiešā tuvumā. DP rekomendācijām ir preventīvs raksturs, un tās nav saistāmas ar terorisma draudu līmeņa pieaugumu Latvijā.

Skaidrojot DP rekomendācijas, iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V) vakar norādīja, ka Valsts policija šajos objektos norīkojusi papildu policistus, kas sadarbībā ar objektu drošības dienestiem pievērš pastiprinātu uzmanību šiem objektiem un monitorē situāciju. Šajos pasākumos iesaistīti arī kinologi, taču pastiprinātajai uzmanībai nav saistības ar terorisma draudu līmeņa palielināšanos Latvijā – mūsu valstī tas joprojām saglabājas zems.

Jau vēstīts, ka sprādzienos, kas otrdien notika Briseles lidostā un Beļģijas galvaspilsētas metro sistēmā, nogalināti vismaz 34 cilvēki, bet vairāk nekā 200 guvuši ievainojumus, ziņo amatpersonas.

Divi sprādzieni Zaventemas lidostā, no kuriem vismaz vienu sarīkoja terorists pašnāvnieks, gandrīz vienlaicīgi notika ap plkst.8 (plkst.9 pēc Latvijas laika).

Aptuveni stundu vēlāk tika saņemtas ziņas par sprādzienu Briseles Mālbēkas metro stacijā, kas atrodas netālu no Eiropas Savienības institūcijām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+