×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
30. janvāris, 2012
Drukāt

Pēc tibetiešu nemieriem Pekinas mediji kritizē Rietumus un Dalailamu

Foto - AFPFoto - AFP

Ķīnas valsts mediji šodien kritizē Rietumu valdības, ka tās, izsakoties par asiņainajiem nemieriem tibetiešu apdzīvotajos reģionos, izkropļo patiesību, turklāt mediji arī pārmet tibetiešu garīgajam līderim Dalailamam, ka viņš “savu reliģisko reputāciju izmanto ļaunprātīgi”.

Pagājušajā nedēļā Sičuaņas provincē, kur mīt ievērojams skaits tibetiešu, nemieros dzīvību zaudēja vismaz trīs cilvēki. Cilvēktiesību aktīvisti ziņo, ka trīs incidentos drošības spēku pārstāvji nošāvuši pa vienam cilvēkam katrā, tostarp Ķīnas varasiestādes atzīst, ka bijuši tikai divi šādi incidenti un ka sadursmes izraisījis vardarbīgu protestētāju pūlis. “Dažām Rietumu valdībām un tā dēvētajai Tibetas trimdas valdībai tas nav nekas neparasts pārspīlēt šos incidentus un izkropļot ziņas par tiem,” norāda angļu valodā iznākošais laikraksts “China Daily”.

“Dalailamas kliķe” laikrakstā apsūdzēta, ka tā savus patiesos mērķus slēpj aiz reliģijas, turklāt to “finansē un atbalsta dažas Rietumu valdības un mediji, kam pret Ķīnu ir pašām savi plāni”. Cits Ķīnas valsts laikraksts “The Global Times” kritizē Dalailamu, ka viņš “tibetiešu reģionos ļaunprātīgi izmanto savu reliģisko reputāciju, lai savam trimdas grupējumam iegūtu neizsakāmu ietekmi”.

Pagājušajā nedēļā aktīvistu organizācijas un Tibetas trimdas valdība ziņoja, ka Ķīnā tibetiešu apdzīvotajos reģionos plašumā turpina plesties nemieri un policija tur nošāvusi vairākus protestu dalībniekus. Nemieri, kas pagājušajā nedēļā satricinājuši Sičuaņas provinces tibetiešu apdzīvotos reģionus, bijuši vieni no plašākajiem kopš 2008. gada protestiem pret Ķīnas varu. Saistībā ar nemieriem Tibetas trimdas valdības vadītājs Lobsangs Sangajs vērsies pie starptautiskās sabiedrības, mudinot to “nepalikt pasīvai” un “iejaukties, lai apturētu asinsizliešanu”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+