Latvijā
Kriminālziņas

Pēc tiesībsarga iniciatīvas sākts kriminālprocess “Ainažu” slimnīcā2

Tiesībsarga birojā preses konferencē informē par cilvēktiesību pārkāpumiem Bērnu psihoneiroloģiskajā slimnīcā “Ainaži”. Foto – LETA

Par notikumiem bērnu psihoneiroloģiskajā slimnīcā “Ainaži” uzsākts kriminālprocess, aģentūru LETA informēja Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Anžela Geļjanu.

Geļjanu vēl nevarēja nosaukt konkrētu pantu, pēc kura sākts kriminālprocess, taču minēja, ka tas nav sākts ne pret vienu personu.

Jau ziņots, ka tiesībsargs un Veselības inspekcija (VI) konstatējusi pārkāpumus slimnīcā “Ainaži”. Pārkāpumi saistīti arī ar ārstniecības personāla, iespējams, neatbilstošu rīcību saistībā ar pacientu fiksāciju.

VI direktore Indra Dreika iepriekš preses konferencē skaidroja, ka šie pārkāpumi varētu būt saistīti ar ārstu un medicīnas personāla trūkumu. Tikmēr tiesībsargs Jansons teica, ka bērni bija piesieti un fiksēti pat vairākas dienas un nedēļas. Pārbaudes gaitā bērni liecināja par piedzīvoto personālo fizisko un emocionālo vardarbību. Jansons pauda, ka bērni stāstījuši, ka par nepaklausību tiek sodīti ar potēm un piesiešanu pie gultas. Tiesībsargs uzskaitīja arī virkni citu konstatētu pārkāpumu.

Ņemot vērā, ka pārbaudē konstatēti arī iespējami krimināla rakstura pārkāpumi, tiesībsargs vērsies Ģenerālprokuratūrā.

Saistībā ar notikušo uz izmeklēšanas laiku atstādināta iestādes vadītāja Ilona Balode (LRA).

Saistītie raksti
LA.lv