×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.2°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
28. marts, 2018
Drukāt

Pēc traģēdijas Krievijā Latvijas tirdzniecības centros veiks neplānotas pārbaudes (3)

Foto LETAFoto LETA

Ilustratīvs foto.

Sakarā ar neseno ugunsgrēku Krievijas tirdzniecības centrā un sabiedrības satraukumu par ugunsdrošību tirdzniecības centros Latvijā, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) veiks neplānotās ugunsdrošības pārbaudes lielākajos tirdzniecības centros visā Latvijā, portālu LA.lv informēja VUGD.

Tuvāko dienu laikā VUGD amatpersonas izlases kārtībā veiks neplānotās pārbaudes tirdzniecības centros ar atpūtas vietām (bērnu rotaļu istabām, kinoteātriem, batutiem, kartingiem utt), kuru ietvaros tiks pārbaudīta ugunsdrošības prasību ievērošana, pievēršot pastiprinātu uzmanību evakuācijas ceļu un izeju atbilstībai un pieejamībai, ēku ugunsaizsardzības sistēmām, kā arī atbildīgā personāla zināšanām par pareizu rīcību ugunsgrēka gadījumā.

Kopumā 2017.gadā tika reģistrēti 8714 ugunsgrēki, no kuriem aptuveni 2% bija izcēlušies publiskās ēkās. VUGD šādās ēkās, kurās paredzēts vienlaikus uzturēties vairāk nekā 200 cilvēkiem, tai skaitā arī tirdzniecības centros, plānotās ugunsdrošības pārbaudes veic ne retāk kā reizi trīs gados. Līdztekus valsts ugunsdrošības uzraudzības ietvaros VUGD amatpersonas objektos veic arī neplānotās ugunsdrošības pārbaudes, kur objektu atbildīgās personas netiek informētas par šādu pārbaužu veikšanu.

Līdz šim plānoto un neplānoto ugunsdrošības pārbaužu laikā tirdzniecības objektos raksturīgākie ugunsdrošības prasību pārkāpumi bija saistīti ar evakuācijas ceļu un izeju, ugunsdzēsības līdzekļu aizšķērsošanu ar precēm vai cenu izkārtņu izvietošanu, aizsedzot evakuācijas zīmes.

VUGD vērš iedzīvotāju uzmanību, ka signalizācijas sistēmas nostrādāšanas gadījumā, dežurējošais personāls nedrīkst atslēgt apziņošanas sistēmas skaņu, kamēr nav noteikts tā nostrādāšanas iemesls, un paralēli personālam ir jāorganizē cilvēku evakuācija.

Līdztekus VUGD atgādina, ka Ugunsdrošības noteikumi nosaka, ka ikvienam iedzīvotājam pašam ir pienākums nekavējoties evakuēties, atskanot trauksmes signālam vai pamanot ugunsgrēku. Tas nozīmē, ka iedzīvotāju arī pašiem jāuzņemas atbildība par savu rīcību dažādās ārkārtas situācijās. VUGD aicina iedzīvotājus, dodoties uz publiskām un sabiedriskām ēkām, pievērst uzmanību evakuācijas plāniem un evakuācijas izejām.

Ikviena cilvēka pienākums, pamanot ugunsgrēku, ir nekavējoties par to ziņot, zvanot uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Gribētos vienkārši pajautāt “neredzētājiem”, ko viņi darītu, ja kaut kas tāds notiktu ar viņu pašu bērniem vai mazbērniem.

  2. Un kā ar kino Citadele, kur izeja no kinoteātra ir pa šaurām līkumotām kāpnēm, kur vairākkārt jākāpj augšā lejā?

  3. Un skolās, kur daudzas telpas augstākos stāvos ir ar vienu izeju. Jā ir otra izeja – pa logu – tad varbūt kāds paliks dzīvs.
    Interesanti, kuri jau šodien ir parakstījuši drošības dokumentus? Vai ugunsnelaimes gadījumā rūtaina saulīte vai tikai mēs te , tur, neko? Tikai jautājums – par cik Eu var neredzēt, ka tās otrās izejas nav?
    To kāds paŗbaudīs – drīzāk jau nē un ja nelaimes kolektīvās bēres? Atkal neko?
    Ugunsnelaime koruptīvos neredzēšanas grēkus nepiedod – bet smagi liek samaksāt ar cilvēku dzīvībām.

Draugiem Facebook Twitter Google+