×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
24. novembris, 2013
Drukāt

Pēc traģēdijas Zolitūdē Rīgas Sociālā dienesta redzeslokā 32 bērni

Foto: Timurs SubhankulovsFoto: Timurs Subhankulovs

Pēc traģēdijas Zolitūdē Rīgas Sociālā dienesta redzeslokā nonākuši 32 nepilngadīgie, kuriem vecāki nelaimē ir gājuši bojā vai arī cietuši, portālu “LA.lv” informēja Rīgas domes (RD) Labklājības departamenta pārstāve Lita Brice.

Viņa atzina, ka vairums no Sociālā dienesta redzeslokā nonākušajiem bērniem traģēdijā zaudējuši vienu vecāku, bet viens bērns zaudējis gan tēvu, gan mammu. Šim bērnam Rīgas Bāriņtiesa kārto dokumentus aizbildnības noformēšanai, atzina Brice.

Pēc viņas teiktā, sociālo darbinieku brigādes sestdien un svētdien apmeklējušas apzinātos 32 bērnus un pārliecinājušās, ka viņi  ir drošībā, kopā ar saviem tuviniekiem.

Sociālie darbinieki palīdzējuši to bērnu tuviniekiem, kuriem nelaimē gājis bojā kāds no vecākiem, nokārtot nepieciešamos dokumentus pabalstu saņemšanai, kā arī snieguši mierinājuma vārdus, un informējuši par pieejamo sociālo un psiholoģisko palīdzību un sociālajiem pakalpojumiem.

Apmeklējot tos deviņus bērnus, kuriem vecāki cietuši Zolitūdes traģēdijā, Sociālo darbinieku brigāde informējusi par palīdzības saņemšanas iespējām. Tās ģimenes, kuras neizdevās satikt uz vietas, tiks apmeklētas pirmdien, norāda Rīgas domes Labklājības departamentā.

Brīvdienās strādāja piecas  sociālo darbinieku brigādes, katrā no brigādēm bija trīs sociālie darbinieki, un atsevišķos gadījumos piesaistīts arī psihologs no Latvijas Ārstu psihoterapeitu asociācijas. Dodoties pie cietušajām ģimenēm, sociālie darbinieku apzina sociālo situāciju, nepieciešamās vajadzības. Ierodoties ģimenē,  sociālie darbinieki uzrāda Rīgas Sociālā dienesta apliecības, un viņiem līdzi ir sagatavotas iesnieguma veidlapas par pabalsta saņemšanu.

Neskaidrību gadījumā var zvanīt uz Rīgas domes Labklājības departamenta bezmaksas informatīvo tālruni 80005055, kas šajās dienās strādā visu diennakti.

Jau vēstīts, ka ceturtdien vakarpusē lielveikalam “Maxima” Zolitūdē iebruka jumts, dzēšot 54 cilvēku dzīvības.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+