×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
26. janvāris, 2017
Drukāt

Pēc Trampa ultimāta Meksika līderis atceļ vizīti ASV (2)

Meksikas prezidents Enrike Penja-Njeto. EPA/LETAMeksikas prezidents Enrike Penja-Njeto. EPA/LETA

Meksikas prezidents Enrike Penjams-Njeto atcēlis vizīti Savienotajās Valstīs pēc prezidenta Donalda Trampa izvirzītā ultimāta.

Penjam-Njeto 31.janvārī bija plānota tikšanās ar Trampu Vašingtonā.

Jau vēstīts, ka Tramps ceturtdien paziņojis, ka Meksikas prezidentam būtu labāk atcelt gaidāmo vizīti ASV, ja Meksika negrasās maksāt par mūra celtniecību uz abu valstu robežas.

“ASV ir 60 miljardu dolāru tirdzniecības deficīts ar Meksiku. Kopš NAFTA (Ziemeļamerikas Brīvās tirdzniecības līguma) sākuma tas jau sākotnēji bijis vienpusējs darījums, kurā zaudēts milzīgs skaits darbavietu un uzņēmumu,” paziņoja Tramps.

“Ja Meksika nevēlas maksāt par ļoti nepieciešamo mūri, tad būtu labāk atcelt gaidāmo tikšanos,” sacīja Tramps, kurš trešdien parakstīja rīkojumu par mūra būvniecību uz robežas ar Meksiku, solot, ka būvniecība sāksies tuvāko mēnešu laikā.

Enrike Penja-Njeto trešdienas vakarā nosodīja Trampa lēmumu tuvāko mēnešu laikā sākt mūra būvniecību uz robežas ar Meksiku, kā arī deva rīkojumu Meksikas konsulātiem aizsargāt migrantu tiesības ASV.

“Es izsaku nožēlu un nosodu ASV lēmumu turpināt mūra būvniecību, kas gadiem ilgi ir mūs šķīris tā vietā, lai mūs vienotu,” Meksikas prezidents sacīja īsā paziņojumā, kuru pārraidīja televīzija.

“Es esmu teicis atkal un atkal, ka Meksika nemaksās par nekādu mūri,” teica Penja-Njeto, atsaucoties uz Trampa solījumu, ka par mūra būvniecību samaksās Meksika.

Pēc Penjas-Njeto paziņojuma par vizītes atcelšanu Tramps norādīja, ka galu galā tā tāpat būtu bijusi “neauglīga”.

“Meksikas prezidents un es esam vienojušies atcelt mūsu plānoto tikšanos, kas bija paredzēta nākamajā nedēļā,” uzrunājot Filadelfijā kongresmeņus, kas pārstāv Republikāņu partiju, pavēstīja Tramps.

“Ja Meksika neizturēsies pret Savienotajām valstīm ar pienācīgu cieņu, šāda tikšanās būtu neauglīga, un es vēlos iet citu ceļu. Man nav izvēles,” paziņoja jaunais ASV prezidents.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+