×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
30. marts, 2015
Drukāt

Pēc trauksmes signāla būs pienākums pamest telpas (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieka vietnieks Kristaps Eklons (no kreisās) un VUGD Ugunsdrošības uzraudzības pārvaldes priekšnieks Dzintars Lagzdiņš piedalās Saeimas Parlamentārās izmeklēšanas komisijas par Latvijas valsts rīcību, izvērtējot 2013.gada 21.novembrī Zolitūdē notikušās traģēdijas cēloņus, un turpmākajām darbībām, kas veiktas normatīvo aktu un valsts pārvaldes un pašvaldību darbības sakārtošanā, lai nepieļautu līdzīgu traģēdiju atkārtošanos, kā arī par darbībām minētās traģēdijas seku novēršanā, sēdē.

Turpmāk pēc trauksmes signalizācijas atskanēšanas būs pienākums pamest telpas, pirmdien Saeimas Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisijā uzsvēra Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāvis Dzintars Lagzdiņš.

Šobrīd normatīvajos aktos nav precīzi noteikta šāda atbildība, tādēļ nepieciešams jauns noteikumu projekts, norādīja Lagzdiņš.

VUGD pārstāvis Kristaps Eklons papildināja, ka glābēji pēc Zolitūdes traģēdijas izdarījuši virkni secinājumu. “Šobrīd ir pārstrādāti un tuvākajā laikā valdībā tiks iesniegti gan jaunais ugunsdrošības noteikumu projekts, gan jaunais civilās aizsardzības un katastrofu pārvaldīšanas likums,” viņš informēja.

Abos likumos tiks noteikti skaidrāki uzdevumi un pienākumi, tie būšot ērtāk lietojami un skaidrāk lasāmi, uzskata VUGD.

Saeimas Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisija pirmdien diskutēja par publisku ēku īpašnieku, apsaimniekotāju un telpu nomnieku pienākumu un atbildību drošības risku gadījumā apturēt ēkas ekspluatāciju, nepieciešamības gadījumā veicot arī cilvēku evakuāciju.

2013.gada 21.novembrī, iegrūstot lielveikala “Maxima” jumtam Rīgā, Zolitūdē, dzīvību zaudēja 54 cilvēki.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. apbrīnojami, jau kuro gadu tik cītīgi pārņemam Es likumus, bet praksē ir ka ir

  2. Prismā,vienmēr visi pamet telpas,gan pircēji,gan darbinieki.Tā ir bijis jau gadiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+