Mobilā versija
+8.0°C
Skaidrīte, Skaidra, Justs
Otrdiena, 28. februāris, 2017
19. septembris, 2014
Drukāt

Pēc trīs nedēļu pārtraukuma ĀCM konstatē sešām mājas cūkām Ērģemē

Foto-LETAFoto-LETA

Šonedēļ saņemtie laboratorisko analīžu rezultāti apstiprinājuši Āfrikas cūku mēra (ĀCM) vīrusu sešām mājas cūkām Valkas novada Ērģemes pagastā.

Kā informē Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) pārstāve Anna Joffe, dzīvnieku novietnē kopumā turētas 43 mājas cūkas, kas likvidētas, bet dzīvnieku līķi iznīcināti un novietne – dezinficēta.

Iepriekš ĀCM konstatēts pirms trim nedēļām – 29.augustā.

Vēl ĀCM apstiprinājies desmit meža cūkām – gan nomedītajām, gan atrastajām Vidzemē un Latgalē. Iepriekš ĀCM konstatēts pirms trim nedēļām – 29.augustā.

ĀCM laboratoriski līdz šim apstiprināts 100 mežacūkām un 72 mājas cūkām. Iznīcinātas 564 mājas cūkas.

PVD atkārtoti aicina cūku turētājus stingri ievērot noteiktos biodrošības pasākumus, tādējādi pasargājot savus dzīvniekus no saslimšanas ar infekcijas slimībām un maksimāli samazinot infekcijas slimību tālāku izplatīšanos.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Briest otrs lielākais zemes pārdošanas darījums Latvijas vēsturē (18)Briest otrs lielākais zemes pārdošanas darījums atjaunotās Latvijas vēsturē
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+