×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
17. janvāris, 2016
Drukāt

Pēc ūdens caurules avārijas skolēni jau varēs atgriezties Lapmežciema pamatskolā

Foto-FotoliaFoto-Fotolia

Ilustratīvs foto

Nākamnedēļ Lapmežciema pamatskolas telpās, kur patlaban tiek novērstas pagājušonedēļ notikušās siltā ūdens caurules plīsuma avārijas sekas, varēs atgriezties skolēni, kuri patlaban mācās avārijas neskartajās telpās, arī muzeja un kultūras nama telpās, aģentūrai LETA pastāstīja Engures novada domes priekšsēdētājs Gundars Važa (VL-TB/LNNK).

Viņš skaidroja, ka naktī uz 7.janvāri plīsusī siltā ūdens caurule Lapmežciema pamatskolā lielākos bojājumus radījusi saistībā ar ūdens tecēšanu. Ūdens bija tecējis pa visiem trim stāviem, un, tā kā otrā stāva gaiteņa griestos no ūdens tecēšanas bija iebrucis riģipša gabals apmēram 1,5 kvadrātmetru lielumā, tika nolemts, ka 7.janvārī skolā mācības nenotiks.

Važa skaidroja, ka kopumā bojājumi neesot tik vērienīgi, kā sākumā šķitis, un ēka ir apkurināta. Skolā visu laiku ir siltums, jo avārija nav saistīta ar siltumapgādes sistēmas bojājumiem.

Taču jau 8.janvārī mācības notika, un bērni mācījās avārijas neskartajās Lapmežciema pamatskolas telpās, kā arī Lapmežciema muzeja un kultūras nama telpās. Tā tas notiek arī šonedēļ, informēja Engures novada domes priekšsēdētājs.

“Šonedēļ skolēniem ir projektu nedēļa, un skola strādā ierastā režīmā. Šonedēļ skola tiks sakārtota, lai jaunnedēļ visi skolēni var atgriezties skolas telpās. Nopietnāks skolas telpu remonts plānots skolēnu brīvlaikā,” informēja Važa.

Īpašums ir apdrošināts, un patlaban ar apdrošināšanas kompāniju tiek pārrunāts zaudējumu atlīdzības lielums.

Avārija skolā notika ceturtdien, 7.janvārī, kad Lapmežciema pamatskolas pedagogus un audzēkņus no rīta pie ieejas pārsteidza pretī plūstoša ūdens straume. Izrādās, bija plīsusi siltā ūdens caurule un applūdinājusi visus trīs nama stāvus. Stundas tika atceltas, un tuvākajā laikā skolai nāksies izmantot citas telpas mācību procesa nodrošināšanai, iepriekš rakstīja “Neatkarīgā Rīta Avīze Latvijai”.

Ūdens nelaime notikusi naktī uz ceturtdienu. Iepriekšējā vakarā vēl ap pulksten pusvienpadsmitiem viens no mācību iestādes tehniskajiem darbiniekiem, pirms aizslēgt skolas ēku, pārliecinājies, ka viss ir kārtībā, – nekas neliecināja, ka kādai caurulei būtu radusies sūce. Bet ap pusseptiņiem no rīta, skolas darbiniekam atslēdzot durvis, ūdens jau plūdis pa visiem stāviem, “Neatkarīgajai” situāciju iepriekš skaidroja Važa.

Pie vainas izrādījusies caurule, kas ar silto ūdeni apgādā skolas tualetes un virtuvi, – tā bēniņos plīsusi tieši ēkas vidū.

Lapmežciema pamatskolas direktors Raimonds Arājs laikrakstam izteica nožēlu, ka izglītības iestādē vairs nav sargu, bet ēkas drošību uzrauga signalizācija, kas gan apsardzes firmai ziņo tikai par ielaušanos vai ugunsgrēku. Par to, ka namu apdraud ūdens, trauksmi sistēma neceļ.

Lapmežciema pamatskolā zinības apgūst 139 skolēni.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+