×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
2. augusts, 2013
Drukāt

Pēc ugunsgrēka Stradiņos Austrumu slimnīcā pacientu skaits varētu pieaugt par 60%

LETALETA

Pēc ugunsgrēka Stradiņa slimnīcā un jaunu pacientu uzņemšanas apturēšanas Austrumu slimnīcā pacientu skaits tuvākajās dienās varētu pieaugt par 60%, kas ir aptuveni par simt cilvēkiem; no Stradiņa slimnīcas uzņemšanas nodaļas uz Austrumu slimnīcu arī pārvesti jau septiņi intensīvās terapijas pacienti, aģentūrai BNS pastāstīja Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) pārstāvis Normunds Beļskis.

“Slimnīcā ir izstrādāts ārkārtas situācijas algoritms. Tā kā mūsu uzņemšanas nodaļa ir lielākā valstī, jau no rīta tika saņemta informācija par vairāku pacientu pārvešanu [no Stradiņa slimnīcas], kuriem nepieciešama specifiska aparatūra,” stāstīja Beļskis.

RAKUS ir izveidota ārkārtas komisija, kuru vada klīnikas “Gaiļezers” galvenais ārsts Ēriks Kalniņš. Nesen noslēgusies RAKUS galveno ārstu sanāksme, lai izstrādātu darba plānu brīvdienām.

“Šobrīd no Stradiņa slimnīcas pārvesti septiņi pacienti. Cik pacientus vēl pārvedīs no Stradiņa slimnīcas, grūti teikt, esam nodaļās atbrīvojuši vietas. Esam sagatavojuši ventilējamās iekārtas, centīsimies uzņemt visus, kuriem palīdzība ir nepieciešama. Mums ir katastrofu medicīnas plāns, ko varētu piemērot neatliekamām situācijām, organizējam papildu posteņus,” aģentūrai BNS pastāstīja Kalniņš.

RAKUS arī apzinājusi visus nepieciešamos cilvēkresursus un infrastruktūras resursus. Beļskis arī norādīja, ka, ja būs nepieciešams, tiks arī atsaukti mediķi no atvaļinājuma. Viņš uzsvēra, ka slimnīcā ir pietiekami daudz jaudas un iespēju, lai varētu uzņemt papildu pacientus.

“Skaidrs ir tas, ka līdz pirmdienai visi neatliekamās medicīniskās palīdzības pacienti tiks vesti uz RAKUS neatliekamās uzņemšanas nodaļu. Šobrīd cilvēkresursi ir pietiekami, tā kā ir darba diena. Ir dots uzdevums nodrošināt darbu atbilstošā režīmā arī sestdien uz svētdien. Prognozējam, ka pacientu skaits varētu pieaugt šajās dienās par 60%, kas ir aptuveni 100 cilvēki,” stāstīja Beļskis.

Jau ziņots, ka piektdienas rītā Stradiņa slimnīcas 32.korpusa pagrabstāvā, kur glabājas skābekļa baloni, notika eksplozija, kā rezultātā notika aizdegšanās. Liesmas izplatījā 50 kvadrātmetru platībā. Degšanas laikā nogranda aptuveni 10 sprādzienu. Ugunsgrēkā cieta divi slimnīcas darbinieki, tika evakuēti 170 pacienti.

Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīca ir viena no lielākajām slimnīcām Latvijā.

{gallery id=”1967″}

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+