×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
23. septembris, 2013
Drukāt

Pēc vairākiem gadiem AT attaisno vērienīgajā naftas kontrabandas lietā apsūdzēto Oderovu

Foto: LETAFoto: LETA

SIA "OVI" valdes priekšsēdētājs Vladimirs Oderovs iepazīstina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvjus Rīgas brīvostas teritorijā strādājošo uzņēmumu apmeklējuma laikā ar īstenotajiem pasākumiem gaisa kvalitātes uzlabošanai.

Pretēji pirmās instances tiesai, Augstākā tiesa (AT) šodien pilnībā attaisnoja apjomīgajā naftas kontrabandas krimināllietā apsūdzēto bijušo SIA “Ovi” valdes priekšsēdētāju miljonāru Vladimiru Oderovu, kā arī vēl trīs no desmit šajā lietā apsūdzētajiem.

Nu jau likvidētās SIA “Magvejs” kādreizējo direktoru Valēriju Vasiļjevu AT šodien sodīja ar nosacītu brīvības atņemšanu, lai gan pirmās instances tiesa viņam bija piespriedusi reālu cietumsodu.

Ar AT spriedumu nosacītu brīvības atņemšanas sodu saņēma vēl četri apsūdzētie, no kuriem diviem pirmās instances tiesa bija piespriedusi reālu cietumsodu.

Bez tam AT šodien atstāja negrozītu spriedumu daļā par desmitās apsūdzētās attaisnošanu.

Pilns šodien pasludinātā sprieduma teksts būs pieejams AT ne ātrāk kā 8.oktobrī, bet pēc tam desmit dienu laikā to varēs pārsūdzēt kasācijas kārtībā.

Apelācijas instances tiesā šī krimināllieta nonāca jau 2008.gada rudenī, bet dažādu iemeslu dēļ tās izskatīšana ieilga aptuveni piecus gadus. No šodienas sprieduma secināms, ka ilgā tiesvedība labvēlīgi ietekmējusi apsūdzētajiem piemērojamos sodus, proti, tiesa atzinusi, ka nav ievērotas apsūdzēto tiesības uz kriminālprocesa pabeigšanu saprātīgā termiņā, tāpēc viņiem noteikts mīkstāks sods.

Ja šodien pasludinātais spriedums netiks pārsūdzēts un stāsies likumīgā spēkā, tad no desmit krimināllietā apsūdzētajiem pieci būs uzskatāmi par pilnībā attaisnotiem, bet pieci – vismaz daļēji atzīti par vainīgiem un sodīti nosacīti. Reālu cietumsodu neviens nesaņems, ja vien nepārkāps likumu tiesas noteiktajā pārbaudes laikā.

Prokurore šodien pēc sprieduma noklausīšanās tiesas sēžu zāli nekavējoties atstāja un nevēlējās aģentūrai LETA paust valsts apsūdzības komentāru par nolēmumu.

Jau ziņots, ka visas desmit šajā lietā tiesātās personas tika apsūdzētas par kontrabandu, bet astoņas no tām – arī par naudas atmazgāšanu jeb noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu. Vēl četrām no šīm personām tika uzrādītas apsūdzības arī par dokumentu viltošanu.

Rīgas apgabaltiesa uzskatīja par pierādītu, ka deviņi apsūdzētie veikuši nelikumīgus darījumus saistībā ar kontrabandas ceļā ievestiem naftas produktiem, apgrozot ievērojamas naudas summas. Vasiļjevs tiesā liecināja, ka nelikumīgo darbību shēmu ieteikusi kāda izmeklēšanas laikā nenoskaidrota Valsts ieņēmumu dienesta (VID) amatpersona, kuras vārdu apsūdzētais neizpauda.

Uz žurnālistu uzdoto jautājumu, vai izmeklēšanas gaitā nenoskaidrotā persona bija toreizējais VID Muitas kriminālpārvaldes vadītājs Vladimirs Vaškevičs, Vasiļjevs atbildēt nevēlējās.

No pamata lietas izdalītais process par valsts amatpersonu iespējamo līdzdalību kontrabandas shēmas organizēšanā joprojām tiekot izmeklēts.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+