×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
15. jūnijs, 2016
Drukāt

Pēc vardarbīgajiem protestiem Francijā draud aizliegt demonstrācijas

Foto Reuters/Scanpix/LETAFoto Reuters/Scanpix/LETA

Pēc vardarbīgajiem protestiem pret darba tirgus reformām Parīzē Francijas prezidents Fransuā Olands trešdien draudējis aizliegt demonstrācijas.

“Laikā, kad Francija rīko Eiropas čempionātu futbolā, kad saskaras ar terorismu, demonstrācijas vairs nevar atļaut, ja īpašumi un cilvēki (..) nevar tikt pasargāti,” valdības sēdē paziņoja Olanda preses pārstāvis.

Francijas premjerministrs Manuels Valss iepriekš trešdien solīja īstenot plānotās darba tirgus reformas, neskatoties uz masu protestiem, kas pārauguši vardarbībā.

“Valdība nemainīs tekstu, kas jau ir rezultāts kompromisam, kas panākts pirms vairākiem mēnešiem ar reformistiski noskaņotajām arodbiedrībām,” viņš uzsvēra Francijas radiostacijai “Inter”.

Otrdien pret reformām notikušajos protestos ievainojumus guva 40 cilvēki. Policija informēja, ka 29 no ievainotajiem ir drošības spēku pārstāvji.

Demonstrācijas organizējošās arodbiedrības ir teikušas, ka ielās visā Francijā otrdien iznāca 1,3 miljoni cilvēku. Savukārt policija lēsa, ka demonstrācijās piedalījušies 125 000 cilvēku, tostarp 80 000 Parīzē.

Lai samazinātu bezdarba līmeni valstī, Olanda sociālistu valdība vēlas īstenot darba tirgus reformu, bet pretinieki apgalvo, kā tā esot pārāk labvēlīga uzņēmējiem. Streiki un protesti pret iecerēto reformu Francijā notiek jau vairākus mēnešus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+