×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.7°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
19. maijs, 2017
Drukāt

Pēc kautiņa Ogres skolā strādās ar varmākas ģimeni (8)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ogres novada Sociālā dienests savu iespēju robežās sniegs palīdzību abu kautiņā Ogresgala pamatskolā iesaistītajiem puišiem un viņu ģimenēm, aģentūrai LETA pastāstīja dienesta vadītāja Sarmīte Ozoliņa.

“Šis ir jauns gadījums un no vienas apsekošanas pilnvērtīgus secinājumus izdarīt nav iespējams, viss darbs mums vēl ir tikai priekšā. Savu kompetenču ietvaros Ogres novada Sociālais dienests darīs visu iespējamo, lai mazinātu gan cietušā bērna traumatisko pieredzi, gan arī strādās ar varmākas ģimeni,” teica Ozoliņa.

Ogrē lielākajās skolās dežurē pašvaldības policists, dažās – darbojas video novēršanas sistēma. Tā kā Ogresgala pamatskola ir neliela lauku skola, tajā ir tikai sargs, aģentūrai LETA pastāstīja Ogres novada pašvaldības priekšsēdētāja vietnieces izglītības, kultūras un veselības lietu jautājumos Ineta Tamane.

Vakar saistībā ar notikušo kautiņu situāciju Ogresgala pamatskolā izvērtēja arī Izglītības kvalitātes valsts dienests.

Pēc Tamanes rīcībā esošās informācijas kautiņš ir sācies ar tādu kā savstarpēju ķerstīšanos un apsaukāšanos. Ar abiem kautiņa dalībniekiem jau iepriekš strādājis skolas atbalsta personāls – psihologs un sociālais darbinieks. Abiem ir bijis sastādīts individuālais plāns, kā strādāt ar viņu ģimenēm, sekmēm, uzvedību un korekciju. Viens no konfliktā iesaistītajiem puišiem skolā ir gājis jau ilgāku laiku, viens – nesen.

Lai līdzīgi atgadījumi neatkārtotos, pēc pašvaldības vadītāja vietnieces domām vairāk ir jāstrādā pie bērnu un arī vecāku savstarpējās komunikācijas.

“Bērni šobrīd ir ļoti agresīvi. Dažs ir apjucis par to, ka vecāki ir ārpus Latvijas un jādzīvo kopā ar vecvecākiem. Daudzi bērni pašreizējā sociāli ekonomiskajā situācijā cieš no uzmanības deficīta, no dažādām materiālajam iespējām un sekas nereti izpaužas skolā. Mēs neprotam uzklausīt, izrunāties un risināt strīdus. Arī vecāki bieži vien ir agresīvi šajās sarunās, necenšas atrisināt strīdu, bet aizstāv savas ambīcijas. Rezultātā mēs esam tur, kur mēs esam,” pauda Tamane.

Ogresgala pamatskolas direktore Skaidrīte Butāne aģentūrai LETA nevēlējās paust lietas apstākļus par incidentu, kurā tika smagi piekauts kāds 12 gadus vecs zēns. Viņa apgalvoja, ka informācija, kas par šo atgadījumu parādījusies plašsaziņas līdzekļos, neatbilstot patiesībai, taču citu informāciju nesniedza.

Savukārt Ogres novada bāriņtiesas priekšsēdētāja vietniece Inga Andersone aģentūrai LETA paskaidroja, ka bāriņtiesai nav informācijas par personām, kuras bijušas iesaistītas kautiņā, līdz ar to viņa nevar pateikt vai kautiņa dalībnieku ģimenes iepriekš ir bijušas nonākušas bāriņtiesas redzeslokā.

Pēc ziņu aģentūras LETA rīcībā esošās informācijas, incidents, kurā smagi piekauts 12 gadus vecs zēns, noticis Ogresgala pamatskolā. Kā skaidroja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres iecirknī, piekautā zēna veselības stāvoklis ir stabils un viņa dzīvībai briesmas nedraud. Saistībā ar notikušo ir sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma XIII nodaļas par noziedzīgu nodarījumu pret personas veselību, nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes.

Kautiņš starp 12 un 13 gadus veciem skolēniem izcēlies 15.maijā pēc stundām skolas teritorijā. Tā gaitā vecākais skolēns smagi piekāva jaunāko.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Man kaut ka liekas, ka skola ar saviem sociālajiem pedagogiem, psihologiem tos konfliktus risina formāli, bet nevis pēc būtības! Ir tāds teiciens, nav dūmu bez uguns! Pieļauju domu, ka ta vardarbība un agresija ir skolas ikdiena, kas dotajā brīdī eskalējās…… Kas izvērtēs skolas darbu? Diemžēl kolektīva, liela kolektīva vadīšana nav tas pats, kas parunāsanās par dzīvi divatā! Protams, jāstrāda ar ģimenēm, tomēr sociālā vide ārpus ģimenes ir pavisam kas cits! Pieaugušais cilvēks, kurs uzņēmies atbildību, vadību arī ir atbildīgs par to , kas notiek viņa kontrolētajā teritorijā!!!! Kāds dižs amerikānis prezidents reiz teicis : domajiet vairak par skolām, mazak būs jādomā par cietumiem! Tik vienkārši! Tas ir lielais jautājums kā cilvēkbērns iekļaujas vai tiek iekļauts vai izstumts sabiedrībaā?! Un tas nav tikai vecāku , bet visas sabiedrības kopumā , uzdevums! Skolai tur ir īpaša loma! Vai tiesam vajag vēl kādu rubriku ” sistēmas bērni/skola”, kur skolātaja tikai noskatās ka kāds bērns tiek izsmiets un izstumts no kolektīva, jo tas jau neesot atrakstīts profesijas veicamo darbu aprakstā un netiekot apmaksāts…….. Un vel sekojošais jautajums, kā skolā iekļausies lividējamo internātskolu, bērnunamu bērni, ja par socialās dzīves līdzvarosanu skolā netiks domāts, bet atbildība tiks uzkrauta individuālu bērnu vecākiem!????

 2. Mani ari skola sita par to,ka komunistu laikos ticeju Dievam. Rezultata man ir nopietnas veselibas problemas.Kada luteranu macitaja sieva teica,ka mani vajagot kastret,lai es invalids budams nelaiztu pasaule bernus.Es pats viniem stastiju,par savu gruto dzivi,par celoniem,kapec es paliku par invalidu un vini sita pasaka/Ka Jums tas patik/

 3. interesanti kadu viedokli izteiktu Skaidrite Butane ja butu piekauta zena vieta vinas dels…(((kas ta par direktori????((((

 4. Strādās ar ģimeni? Kā? Liks sodīt kausli? Tad sācuiet ar visām ģimenēm, un audzēkņiem kopā strādāt. Lai visu vasaru stāda mežus.

 5. STRĀDĀS…:))) CIK TAS IZMAKSĀS ATKAL ,KO ?VAI TAD NEZINAT KO IELIEK LĪDZ 5 GADIEM BĒRNĀ ,TAS ARII IZVEIDOJAS ..

  • MAN RODAS JAUTAJUMS Atbildēt

   VAI TAI BRĪDĪ ,KAD Latvijā ,L,NOTIKA SADEDZINĀŠANA JAUNIEŠA ,VAI NO TA BRĪŽA ,JAU VISĀS SKOLĀS NEBIJA JAIEZVANA TRAUKSMES ZVANS — UN TAD ARĪ JĀSAK BIJA ,AUDZINĀT ,,KAS NOTIKS JA JA SKOLENI SAKS NODARBOTIES AR SLEPKAVOŠANU .PAZEMOŠANU UN ZVĒRISKU SIŠANU LĪDZ VESELĪBAS TARUCĒJUMIEM .KĀPĒC PĒC TĀDA ATGADĪJUMA NETIEK IEVEIESTA ĪPAŠA STUNDA — VARDARBĪBA SKOLĀS ,ĀRPUS TĀS JAUNIESU VIDŪ

 6. Kā tad strādās kopā ar ģimeni? Nopērs skolas priekšā? Hahaha!

Draugiem Facebook Twitter Google+