Mobilā versija
Brīdinājums -2.4°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
10. decembris, 2013
Drukāt

Pēc Zolitūdes traģēdijas “Maxima” apgrozījums sarucis par 20%

Foto: LETAFoto: LETA

Veikalu tīkla "Maxima" īpašnieka - holdinga "Vilniaus prekyba" - akcionārs Igns Staškevičs preses konferences laikā viesnīcā "Tallink ".

Tirdzniecības uzņēmuma “Maxima” ieņēmumi gada nogalē salīdzinājumā ar pagājušā gada nogali samazinājušies par aptuveni piektdaļu, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “1:1” sacīja viens no “Maxima Latvija” īpašnieku holdinga “Vilniaus prekyba” akcionāriem Igns Staškevičs.

Pēc Staškeviča teiktā, ieņēmumu samazinājums saistīts arī ar Zolitūdes traģēdiju. Tomēr vienlaikus uzņēmuma līdzīpašnieks arī uzsvēra, ka ieņēmumus ietekmē dažādi faktori – ir atvērti vairāki jauni veikali, ir aizvērti veikali, ir mainītas cenas.

Intervijā Staškevičs arī atkārtoti atzina, ka jūtas personīgi līdzatbildīgs par notikušo traģēdiju.

“Žēl, ka nespējām novērst ēkas sabrukšanu. Nezinu vai tas bija mūsu spēkos,” sacīja Staškevičs. Šādas lietas varot gadīties ar katru, sacīja uzņēmējs. Viņš piebilda – ja lēmums iegādāties ēku, lai izvairītos no īres maksas, būtu bijis savādāks, varbūt uzņēmums būtu varējis izvairīties no saistības ar šo traģēdiju. Izmeklēšana arī parādīšot, vai “Maxima” pārstāvji varēja būt profesionālāki pārņemot šo ēku

Atbildot uz jautājumu, kādēļ tas noticis ar viņa uzņēmumu, Staškevičs sacīja, ka neesot māņticīgs un nemeklē kādu mistisku iemeslu, tajā skaitā, vai “Maxima” sauklis “Par visu padomāts” piesaucis nelaimi.

Pēc viņa teiktā, lēmumu atvainoties pieņēmuši uzņēmuma galvenie akcionāri un nepieciešamība atvainoties kļuvusi skaidra pēc nu jau bijušā “Maxima Latvija” vadītāja Gintara Jasinska preses konferences, kas izraisīja sabiedrības sašutumu Latvijā un Lietuvā.

Kā ziņots, uzņēmuma “Maxima Latvija” vadības skaidrojumi un izteikumi pēc traģēdijas radīja sašutumu sabiedrībā, tie tika apspriesti arī Latvijas un Lietuvas starpvalstu attiecību līmenī.

“Maxima Latvija” vadītājs Jasinsks pēc tam tika atbrīvots no amata, un Staškevičs kopš 30.novembra vada “Vilniaus prekyba” izveidoto krīzes vadības grupu, kas koordinēs palīdzības sniegšanu Zolitūdes traģēdijā cietušajiem, saziņu ar iesaistītajām valsts institūcijām, kā arī informācijas sniegšanu sabiedrībai.

Iepiekš Staškevičs atzina, ka “Maxima Latvija” nav darījusi visu iespējamo, lai novērstu ēkas sabrukšanu. Viņš pauda nožēlu, ka “Maxima” komanda nespēja izglābt uzņēmuma darbiniekus un pircējus, kā arī par bojāgājušajiem glābējiem.

“Es gribētu no sirds atvainoties par nepareizo rīcību, maldinošo komunikāciju un aizvainojošiem izteikumiem no “Maxima” pārstāvjiem,” teica Staškevičs, uzsverot, ka “Maxima” ir ievērojami līdzatbildīga, tāpēc turpmāk tiks darīts viss, lai garantētu “Maxima” tirdzniecības telpu drošību un uzlabotu darbinieku apstākļus. Tāpat Staškevičs solījās, ka personīgi uzraudzīs to, kā tiek mainīta uzņēmuma iekšējā kultūra – kā tiek kontrolēti procesi “Maxima” organizācijā un korporatīvā pārvaldība kopumā.

Kā ziņots, 21.novembrī, iebrūkot lielveikala “Maxima” griestiem, Zolitūdē bojā gāja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guvuši smagus savainojumus. Dzīvību zaudēja arī trīs ugunsdzēsēji. Zolitūdes traģēdija ir lielākā Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas.

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (2)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+