Latvijā
Sabiedrība

Pēc Zolitūdes traģēdijas vienošanās ar “Maxima” noslēgtas vismaz 49 gadījumos 0


Ar sabrukušā lielveikala “Maxima” ēku Zolitūdē bija savienots toreiz vēl nepabeigtais 12 stāvu dzīvojamais nams.
Ar sabrukušā lielveikala “Maxima” ēku Zolitūdē bija savienots toreiz vēl nepabeigtais 12 stāvu dzīvojamais nams.
Foto – Timurs Subhankulovs

Patlaban starp Zolitūdes traģēdijā bojāgājušajiem par ģimenes atbalsta izmaksāšanu 100 000 eiro apmērā ir noslēgtas vismaz 49 vienošanās, liecina tiesās iesniegtie pieteikumi.

Pagaidām vienošanās vēl nav noslēgtas piecos gadījumos.

Tāpat arī tiesās civillietās ir iesniegti vairāki pieteikumi par tiesvedības izbeigšanu pret SIA “Maxima Latvija” un SIA “Tineo”.

Pērn tika paziņots, ka “Maxima” un “Tineo” ir vienojušās ar Zolitūdes traģēdijā cietušo pārstāvjiem par katru bojāgājušo ģimenes locekli izmaksāt 100 000 eiro atbalstu ģimenēm.

Šāda atbalsta sniegšana ģimenēm jau esot sākta. Pirmās vienošanās tika parakstītas ar ģimenēm, ko pārstāv advokāts Aldis Gobzems. Vienošanās piedāvājums attiecas uz visām bojāgājušo ģimenēm, ko pārstāv arī citi advokāti.

“Esam gandarīti, ka kopējā dialogā panācām ļoti svarīgu lēmumu par atbalstu bojāgājušo ģimenēm. Respektējot cietušo lūgumu pašlaik neizpaust informāciju par ģimenēm, kas parakstījušas vienošanos, plašāk komentēt noslēgto vienošanos skaitu nevaram. Kopumā šim procesam no uzņēmuma puses ir novirzīti 5,4 miljoni eiro, un joprojām turpinās aktīvs darbs kopā ar cietušo pārstāvjiem, lai vienotos ar ģimenēm, kas traģēdijā zaudējušas tuviniekus. Patiesi ceram, ka šis atbalsts un ilgo, sāpīgo tiesvedību izbeigšana palīdz cilvēkiem raudzīties nākotnē, kā arī atrisināt dažādus materiālas dabas jautājumus jau tagad,” komentēja “Maxima Latvija” komunikācijas vadītājs Jānis Beseris.

2013.gada 21.novembrī Zolitūdē, sabrūkot lielveikalam “Maxima”, dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus. Būveksperti secināja, ka traģēdija notika, jo bija nepareizi aprēķinātas jumta konstrukciju slodzes, tādēļ tas iegruva.

LA.lv