×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
21. maijs, 2014
Drukāt

Pēcpusdienā bez elektrības joprojām 3000 mājsaimniecību

Vētras postījumi Liepājā

Vētras noliekts koks atjaunotajā skvērā pie tirdzniecības nama "Kurzeme" Liepājas centrā.

Trešdien līdz plkst. 14:30 bez elektroenerģijas piegādes bija aptuveni 3000 mājsaimniecību, informē AS “Sadales tīkls”.

Uzņēmums intensīvi turpina darbu pie elektroenerģijas piegādes atjaunošanas novados, kur tā joprojām ir traucēta. Šobrīd intensīvi strādā 114 elektromontieru brigādes.

Bojājumu novēršanu sarežģī to raksturs – postījumi reģistrēti plašā teritorijā, elektromontieriem jāmēro ievērojami attālumi elektrolīniju trasēs, lai salabotu bojātos elektrolīniju posmus.

Sarežģīta situācija ir Valmieras apkārtnē, jo vakardienas virpuļviesulis, kas šaurā joslā virzījās pāri pilsētai, nav saudzējis jau gadu desmitiem ielu malās augušus kokus – Riharda Gredzena ielā uz zemsprieguma elektrolīnijas uzgāzts liels bērzs, savukārt Smiltenes ielā – egle, stāsta AS “Sadales tīkls” Ziemeļu Ekspluatācijas daļas Valmieras nodaļas vadītājs Artis Kļaviņš.

Viesulis no Valmieras puses tālāk virzījās uz Rūjienu, savā ceļā nodarot ievērojamus postījumus vidējā sprieguma elektrolīnijā, kas no Valmieras aizvijas uz Matīšu pusi. Līnijā sagāzti koki – lielas egles, nodarīti bojājumi astoņos elektrolīnijas posmos.

Draudīga situācija bijusi Balvu novadā Medņevas pagastā – tur vecas, lielas kļavas virpuļviesulis lauzis pie saknēm un arī koka stumbra daļā. Smagākais darbs elektromontieriem šobrīd noris tieši mežainā apvidū, atbrīvojot trases no trašu malās augošo koku nolauztajiem stumbriem vai elektrolīnijām uzkritušiem zariem.

Līdzīga situācija vērojama arī Latvijas austrumu daļā, kur plašā teritorijā lūzuši atsevišķi trašu malās augošie koki, raujot vadus un bojājot balstus. Bojājumi ir dažādās vietās plašā teritorijā. Līdz ar to remontbrigādēm, kas maina balstus un sakārto sarautos vadus, ir jāpārvietojas plašā teritorijā pa elektrolīniju trasēm, lai nokļūtu pie atsevišķām bojājumu vietām.

AS “Sadales tīkls” avārijas atslēgumu novēršanā piesaistījusi 114 brigādes ar 319 elektromontieriem, no kurām 27 ir darbuzņēmēju brigādes. Austrumos strādā 77 brigādes un 222 elektromontieri, savukārt ziemeļaustrumos – 37 brigādes ar 97 elektromontieriem.

Visas brigādes ir nodrošinātas un aprīkotas ar nepieciešamajām tehnikas vienībām un instrumentiem un trešdien turpinās spraigs darbs Daugavpils, Dagdas, Rēzeknes, Balvu, Burtnieku, Beverīnas, Valmieras novadā.

Būtisks avārijas atslēgumu samazinājums būs redzams dienas laikā un trešdien vakarā, kad tiks ieslēgtas darbā elektrolīnijas, kurās šobrīd tiek veikta vētras seku novēršana. Paralēli operatīvie dienesti seko līdzi lokālu pērkonu negaisu virzībai Latvijā.

Uzņēmums aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un piesardzīgiem elektrolīniju un elektroiekārtu tuvumā. Konstatējot bīstamu situāciju – negaisa laikā uz elektrolīnijas nogāzies koks, pārrauti elektrolīnijas vadi vai zibens bojāti balsti -, nekavējoties par to jāziņo, zvanot uz AS “Sadales tīkls” Klientu servisa bojājumu pieteikšanas tālruni 80200404.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+