Dabā
Laika ziņas

Pēcpusdienā var būt īpaši apgrūtināta braukšana. Kurzemē ceļi tīrīti jau četras reizes0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto – LETA

Atbilstoši meteorologu prognozēm pēcpusdienā lielā valsts teritorijā ir iespējams lietus un gaisa temperatūras pazemināšanās, kas nozīmē, ka autoceļi apledos, brīdina “Latvijas Valsts ceļi”.

Ceļu uzturētājs aicina autovadītājus būt īpaši piesardzīgiem un uzmanīgiem šādos nelabvēlīgos laika apstākļos, izvēlēties piemērotu braukšanas ātrumu un ievērot lielāku distanci. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus ceļu uzturēšanas darbos šobrīd iesaistītas vairāk nekā 120 “Latvijas autoceļu uzturētāja” ziemas dienesta tehnikas vienības.

Sniegotos un slidenos ceļa posmus tīra un kaisa ar pretslīdes materiāliem vairākkārt. Galveno autoceļu posmi Kurzemē šodien jau ir tīrīti četras reizes.

Prognozes liecina, ka arī tuvākajās dienās atkusnis turpināsies, vien naktīs, iespējams, temperatūra pieturēsies nedaudz zem nulles. Šādos laikapstākļos apledojums uz asfaltētajiem autoceļiem var veidoties ļoti strauji, arī tad, kad gaisa temperatūra ir virs nulles, jo ceļa virsma nesasilst tik ātri cik gaiss. Apledojums veidojas ātrāk un visbiežāk uz tiltiem un ceļiem, kas ir noēnoti vai iet cauri ieplakām, kur koncentrējas auksts gaiss.

Saistītie raksti
LA.lv