×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
8. janvāris, 2015
Drukāt

Pēcsvētku rīcības plāns paklāju traipu tīrīšanā

Foto - Fotolia © JackFFoto - Fotolia © JackF

Smiling woman cleans carpet with snow in winter day

Tas tik tiešām būtu apbrīnojami, ja izdotos paklāju pasaudzēt no traipu rašanās, tomēr gribot negribot, kādā brīdī nākas saskarties ar izlijušu vīnu, nopilējušu ievārījumu, izkusušu šokolādi un citiem nejauši radītiem pleķiem. Lai atbrīvotos no raizēm par nespodru paklāju, piedāvājam nelielu pamācību, kā pareizi notīrīt traipus, lai tas atgūtu sākotnējo izskatu.

Vīna traipu tīrīšana:

Ja paklājs cietis no vīna traipiem, tīrīšanas rīcībai ir jābūt pēc iespējas veiklākai. Jo ilgāk vīna traipi atradīsies uz paklāja, jo grūtāk būs no tiem atbrīvoties.

Nevajadzētu steigties ar vīna traipu nomazgāšanu, vispirms vajadzētu nosusināt paklāju ar papīra salveti tik ilgi, līdz salvetē vairs neiesūcas vīns.

Sagatavo tīrīšanas līdzekli no tējkarotes trauku mazgājamā līdzekļa, tējkarotes baltvīna etiķa un 200 ml auksta ūdens. Samaisi visas sastāvdaļas un ar šo līdzekli un lupatiņu, neberzējot, samitrini traipa vietu.

Pēc tam ar lupatiņu, kas samitrināta ar aukstu ūdeni, nosusini netīruma vietu. Ja traips joprojām nav izzudis, samaisi bļodiņā aukstu ūdeni ar dzeramo sodu un liec šo masu uz paklāja. Atstāj masu ievilkties, līdz tā ir izžuvusi un tad ar putekļusūcēju notīri šo vietu.

Treknu traipu tīrīšana:

Ja uz paklāja nokrīt kādas ēdiena paliekas, kas ir īpaši slapjas, piemēram, mērce vai sautējums, vispirms ar papīra salveti no paklāja jānoņem šīs paliekas, bet nekādā gadījumā nevajadzētu notraipīto vietu berzēt ar lupatu vai salveti.

Ar samitrinātas lupatas vai švammes palīdzību piespied vairākas reizes pie paklāja, lai paklājs ir mitrs, un tad uzsmidzini tīrīšanas līdzekli. Ļauj līdzeklim mirkli ievilkties un tad ar slapjas lupatas vai švammes palīdzību, vieglām piespiešanas kustībām notīri traipus (neberzējot!).

Kad traips ir notīrīts, vēlams ar tīru ūdeni kārtīgi apslaucīt traipa vietu un tad ar papīra salveti nosusināt. Papīra salvetes vietā vari izmantot arī kokvilnas dvieli, tikai tad tam pa virsu ir jāuzliek kaut kas smags, lai dvielis cieši piekļaujas paklājam.

Kad no traipiem vairs nav nekādu pazīmju un paklājs ir izžuvis, izsūc to ar putekļu sūcēju.

Padomi iegaumēšanai:

Ņem vērā, ka jebkuru paklāja traipu būs daudzkārt vieglāk iztīrīt, ja vismaz reizi gadā tam veiksi ķīmisko tīrīšanu. Pēc ķīmiskās tīrīšanas paklājs tik viegli neuzņem netīrumus, un to ir daudzkārt vieglāk kopt, turklāt, paklājs nezaudēs savu krāsu.
Tintes traipus no paklāja var veiksmīgi iztīrīt ar svaigu citrona sulu vai citronskābi.
Ja paklājs ir balts un tur ar citām metodēm traipi joprojām nav iztīrījušies, izmanto ūdeņraža pārskābi, kas balinās paklāju. Savukārt, lai spilgtinātu paklāja krāsu, vari izmantot etiķi.
Šokolādes, kafijas un tējas traipus palīdzēs likvidēt etiķis.

 

delfi_maja_100x30

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+