×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
19. marts, 2014
Drukāt

Pedagogi 12.maijā rīkos protestu (6)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Neskatoties uz izglītības un zinātnes ministres Inas Druvietes (V) aicinājumu sagaidīt maija beigas, pirms rīkot akcijas, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) padome šodien nolēma tik ilgi negaidīt un rīkot protesta akciju jau 12.maijā.

Kā pastāstīja LIZDA pārstāvis Edgars Grigorjevs, balsojumā piedalījās 39 LIZDA biedri, no kuriem 38 balsoja par un viens – pret. Par protesta formu arodbiedrībai vēl jāvienojas.

Grigorjevs arī uzsvēra, ka akcijas mērķis būs paust atbalstu Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) centieniem iegūt nozarei papildu finansējumu, nevis vērsties pret ministriju vai pašu Druvieti.

“Akcijas mērķis būs veidot sava veida spiedienu valdībai, lai tad, kad ministrija prasīs papildu finansējumu, netiktu saņemts atteikums,” sacīja Grigorjevs.

Jau vēstīts, ka LIZDA valdībai pārmet tās pasīvo rīcību saistībā ar jaunā pedagogu atalgojuma aprēķināšanas modeļa izstrādi.

Lai gan IZM izvirzījusi mērķi divu mēnešu laikā 35 personu darba grupā izstrādāt jaunu pedagogu darba samaksas modeli un darba samaksas paaugstināšanas grafiku, tās līdzšinējā darbība un valdības sāktā budžeta veidošana neliecina par reāli iespējamām pārmaiņām nozares finansēšanā un pietiekamu valsts finansējumu, iepriekš informējusi LIZDA.

Ņemot vērā minēto, arodbiedrība sāka apspriest protesta akcijas rīkošanu maijā.

Izglītības un zinātnes ministre gan šodien aicināja arodbiedrību nogaidīt līdz maija beigām, pirms rīkot akcijas. Līdz maijam IZM sagatavos ziņojumu valdībai, kurā atkārtoti prasīs segt ministrijas šā gada budžetā esošo 2,5 miljonu iztrūkumu, šodien, tiekoties ar arodbiedrību, informēja ministre.

“Ja maija beigās šīs naudas nebūs, jums būs pilnas tiesības rīkoties kā arodbiedrībai pienākas. Tagad man jums ir viens lūgums – ļaujiet strādāt. Pagaidām man ir pārliecība, ka mēs šos līdzekļus dabūsim,” teica ministre.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Jūsu komentāri lieliski raksturo jūsu stāju – demonstrēt malā stāvēšanu, apolitiskumu pret valsti un pilnīgu patriotisma deficītu. Pie šādas attieksmes pret valsti, kādas jums vispār ir tiesības prasīt kaut ko no šīs valsts? Ko tad jūs varat iemācīt skolēniem ar šādu attieksmi? Ejiet grāvjus rakt, nevis te klaigājat!

 2. Uz cīņu mostiet darbaļaudus Atbildēt

  Jūs latvju zemes vergu bars
  zem solījumu lāsta snaudis
  Pec cinas slapst jums brivais gars.
  Jūs varmacibas troni grausiet,
  Grus netaisniba, trūkums skarbs.
  Jūs jaunu pasauli mims celsiet,
  Kur valdis taisniba un darbs.

  piedz. Tā nav pēdējā kauja,
  Kas ar uzvaru naks.
  Ar cienīgu algu
  Nu katrs atdzimt sak!

  Ne ministri ne arodbiedre
  Mums jaunu gaismu nenesis.
  Tik pasu rokas, pasu speki
  Lems laimi, važas saraustis
  Un, lai mes savu laimi spetu
  Ar stipru roku iekarot,
  Nost visas vazas – kalsim skepus,
  Vel dzelzij karstai kvelojot.

 3. Skolotāji uz priekšu Atbildēt

  Vai viņa ir traka vai izliekas – 420 euriki, tas tak nepilni 300Ls uz papīra?!?!?!! . Vai ar tādu naudu var izdzīvot Latvijā. Nu nē mīļie skolotāji – vairs nedrīkst apstāties. Man dzīvē šai laimējies ļoti, ka vienmēr bijuši kolosāli Skolotāji – Aija Šnevele, Tamāra Buliņina, Aija Pavāre, Anna Tropa, sk. Meirāne, Dzidra Ruciņa, Jānis Ādamsons, sk. Juste, Jānis Zemļickis, Anna Pommere, Dzintra Ostrovska (laikam Saverasa) Anna Ābola. Irēna Hartmane, Anna Runce. Piedodiet, kurus aizmirsu. Nebiju paimeitene. Bet dzīvei pamatu deva. Tāpēc es vienmēr atbalstu skolotājus viņu centienos. Kāpēc valdība atļaujas viņus spīdzināt, ar gadiem nicināt.

 4. Kad valstij vairāk jādomā par savu drošību, skolotāju arodbiedrība sadomājusi rīkot akcijas “sava vēdera”
  atbalstam. Īstais laiks – LIZDAi rīkojot akcijas, jūs piepalīdzat Putinam viņa ambiciozo mērķu sasniegšanai! Vai to jūs vēlaties?

  • Savu drošību un labklājību klusi un mierīgi nodrošinājuši baņķieri lavents,kargins ,krasovickis u.t.t ,LM īpašnieki zaharnijs,maksātnespējas administratori,tiesu izpildītāji un citi izredzētie.
   Drīz skolotājām būs jāpilda ES direktīvas par geju un lezbiešu cildināšanu skolās,tāpēc nav ko protestēt,bet gatavoties minēto direktīvu apgūšanai.

  • Kāds mums sakars ar kaut kādu kariņu kaut kur pasaulē. Latvija ir neatkarīga un brīva valsts. Jebšu es ko nokavēju un Latvija pamanījās jau atkal ielīst kādā caurumā kur saule nespīd?

Draugiem Facebook Twitter Google+